Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №767 від 14.07.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Чим замінити розпушувач для тіста?

Чим замінити розпушувач для тіста?

Раніше в тісто клали гашену оцтом соду, а зараз з’явилися загадкові слова розпушувач, пекарський порошок. От і думай тепер, що краще, як і чим їх замінити.

Розпушувач

Розпушувач і пекарський порошок рівноцінні, просто назви різні. І те, й інше – це штучний розпушувач. До його складу входять хімічні сполуки, які використовуються для поліпшення властивостей тіста, його підняття.

Зазвичай склад розпушувача наступний: соди, кислота (у вітчизняних розпушувачах зазвичай використовується тільки одна лимонна кислота), борошно в пропорціях 5:3:12. В імпортних розпушувачах може бути декілька кислот, з яких одні реагують вже при кімнатній температурі, інші при нагріванні.

Склад пекарського порошку: сода, вуглекислий амоній, виннокаменная сіль і борошно або інший продукт для того, щоб речовини не вступали в реакцію під час зберігання. Існує думка, що склад пекарського порошку є комерційною таємницею фірм-виробників. Після відкриття пекарського порошку, його потрібно зберігати в герметично скляній тарі в темному сухому місці.

Як вибрати розпушувач для тіста

У різних розпушувачах може бути різна кількість використаних кислот, кількість борошна чи крохмалю, тому при виборі розпушувача варто звертати увагу на склад. Крім цього зверніть увагу і на упаковку розпушувача – пакетик повинен бути зроблений з щільною фольги, пластику, вологонепроникної паперу (внутрішня сторона паперу має бути проклеєна поліетиленом). Якщо розпушувач упакований в звичайний папір, то такий краще не беріть, сода і кислота могли прореагувати вже в пакеті.

Сода

Сода – це бікарбонат натрію (двовуглекислий натрій). Коли сода вступає в реакцію з кислотою, то вона розпадається на сіль – карбонат натрію, воду і вуглекислий газ.

З дитинства пам’ятаємо, що соду гасили оцтом в ложці. Зараз думки дуже протилежні щодо того, чи варто це робити, оскільки хімічна реакція відбувається в ложці, вуглекислий газ випаровується до того, як він розпушить тісто. Тому рекомендують додавати соду до сухих інгредієнтів, а до рідких додати кефір, лимонний або апельсиновий сік, або ж додати соду і лимонну кислоту в борошно. У бісквітне тісто взагалі розпушувач додавати не рекомендують.

Отже, домашній розпушувач:

сода харчова – 5 г, лимонна кислота – 3 г борошно пшеничне – 12 г, змішати, і вийде 20 г пекарського порошку або розпушувача. Розпушувач додають в борошно, а потім вже вимішують тісто. Така кількість домашнього розпушувача розрахована приблизно на 500 г борошна.

14.07.2016



Рівне-Ракурс №10 від 14.07.2016p. 
На головну сторінку