Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №770 від 04.08.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Чому зупинився «Рівнеазот»?

Чому зупинився «Рівнеазот»?

28 липня, голова правління ПАТ «Рівнеазот» Михайло Заблуда провів прес-конференцію на якій обговорювали актуальні проблеми підприємства.

«На даний момент найважче питання – питання заробітної плати працівників ПАТ «Рівнеазоту», – говорить пан ­Михайло. – Впродовж останніх тринадцяти років ми не затримували зарплат. Але цього року можна сказати, що «пуля досягнула і нас». Виробництво зупинилося примусово – щоб уникнути аварії. Адже газовики закрили задвижку подачі газу, а без «блакитного палива» наше підприємство працювати не може.

З квітня місяця й по сьогоднішній день триває капітальний ремонт на всіх цехах виробництва. І коли саме запрацює виробництво – точно не знаємо. Причина нашої паузи така: ми чекаємо підйому ціни на ринку до рівня попиту. Адже ми не можемо працювати, поки ринкові ціни будуть такими, що нестимуть нам збитки. Для прикладу, ціна селітри становить 130-132 долари за одну тонну, а на газ – 138-140 доларів… При цьому, поки ми стоїмо наше місце на ринку добрив займають російські підприємці. Сьогодні вони вже контролюють 70% ринку.

Я є фахівцем своєї справи, однак навіть я не бачу шляхів вирішення проблеми: економіка не працює, грошей нема. Такі глобальні питання вирішує не директор підприємства чи виробництва, а більш «значимі» учасники.

Поки, що ми проводимо скорочення в цехах, які вже давно не працюють.

Також мене запитували – коли ж закінчиться ремонт? Відповідаю: вже завтра ми можемо його закінчити, але для повного запуску потрібно сім діб. Ми чекаємо, що в серпні-вересні почнеться активніше використання мінеральних добрив, тим самим збільшиться продаж і закупівля.

Якщо говорити про ситуацію на зовнішніх ринках добрив, то вона теж не проста. Наприклад, ціни в Німеччині установлює сама Німеччина для того, щоб їхній виробник міг добре функціонувати і приносити державі прибуток.А якщо Україна піде на світовий ринок, то її або не пустять, або видадуть квоту на рівні державних домовленостей.

Зі сказаного вище випливає, що держава повинна формувати ринок як і в усьому світі – щоб був баланс між сільськогосподарськими і між хімічними продуктами. Також дуже важливе співробітництво України з іншими державами для встановлення оптимальної ціни закупок.

04.08.2016Олександра НАГОРНА

rabota.ua

Рівне-Ракурс №10 від 04.08.2016p. 
На головну сторінку