Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №263 від 26.10.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Освітні обрії

Студенти, випускники та викладачі Рівненського інституту слов’янознавства в міжнародній європейській літній школі у Варшаві

Високі знання та якісну підготовку

забезпечують у Рівненському інституті слов’янознавства

У той час, коли Міністерство освіти і науки України проводить жорстку політику щодо ВНЗ, позбавляє їх ліцензій за неякісне надання освітніх послуг, Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету успішно відкриває магістратуру із п’яти спеціальностей та впроваджує новий напрямок аспірантури.

- Ми прагнемо дати високі знання та якісну підготовку нашим студентам, тому й проблем із ліцензією у нас ніколи не було. Натомість - повсякчас розширюємо наші можливості, - говорить виконавчий директор Рівненського інституту слов’янознавства Людмила ШЕЛЮК. - Так, новий навчальний рік ми розпочали досить вдало. Нині відкрито магістратуру з п’яти спеціальностей - маркетинг, країнознавство, історія, товарознавство та експертиза в митній справі, міжнародна інформація. Крім того, впроваджено новий напрям аспірантури - політична ідеологія та культура. Приємно, що в Міністерстві освіти наші старання бачать і належно оцінюють.

Те, що Рівненський інститут слов’янознавства надає високі знання і якісну підготовку, сумніву не викликає. Лише в минулому навчальному році викладачами закладу захищено сім кандидатських і одну докторську дисертацію. Вже в цьому навчальному році захищено одну кандидатську, а до нового року планується захист ще двох кандидатських дисертацій.

Неабиякого дос- віду, за словами Людмили Олександрівни, додає співпраця з вищими навчальними закладами Чехії, Словаччини та Польщі. Нещодавно група викладачів інституту повернулася із наукової конференції Жешувського університету.

Студенти, які гарно володіють іноземними мовами, проходять практику і навчання за кордоном. Нині семеро з них вступили до магістратури Ольштинського університету на спеціальність “Міжнародні відносини”. Вища школа менеджерська у Варшаві цьогоріч відчинила двері для трьох магістрів інституту слов’янознавства. Загалом, у цій школі навчається сьогодні восьмеро студентів. Вступив до аспірантури Люблінського університету Марії Склодовської-Кюрі й отримує державну стипендію Польщі колишній студент, а нині - один зі співробітників інституту - Ігор Сєрих. Щороку Чеське посольство запрошує на стажування наших студентів. Цьогоріч в університеті Пльзена стажувалися викладачі Тетяна Опанасюк та Борис Погрібний, а в університеті Брно - Ольга Чорнолоз.

Гордістю інституту по праву є випускник 2000-го року, нинішній викладач, кандидат політичних наук Антон Шинкарук, який після закінчення аспірантури захистив дисертацію і у 25 років став кандидатом політичних наук, вільно володіє англійською, чеською, французькою мовами. Днями він виграв грант фонду “Відродження”, представивши свій новий проект.

- Проект, що має назву “Український вісник з міжнародних відносин та європейських студій”, спрямований на максимальне інформування українців про європейські проекти, - розповів у перерві між лекціями Антон. - І передбачає ознайомлення науковців із громадською та освітньою діяльністю в європейських країнах.

Нагадаємо, що минулого року, після наукового стажування в Карловому університеті, Антон Шинкарук виграв грант у п’ять тисяч євро.

- У своїй роботі ми приділяємо значну увагу підготовці кадрів, і, повірте, віддача є, - говорить Людмила Шелюк. - Сьогодні наш інститут має грамотних, досвідчених викладачів. Повсякчас розвивається студентське самоврядування. Студенти дуже активні, беруть участь у громадському житті. Ось вам приклад. Наймолодшим депутатом міської ради є наш студент Віталій Шабунін, який нині навчається в магістратурі.

В інституті працюють громадські організації, студентська профспілка, спортивні та мистецькі секції. Велику популярність здобув інститутський фольклорний ансамбль “Слов’яночка”, який вивчає і популяризує фольклор слов’янських народів.

Чимала кількість студентів займається фізкультурою і спортом. Кращі з них беруть участь у чемпіонатах області, України, міжнародних змаганнях, входячи до складу збірних команд країни. Тут варто пригадати студента Володимира Симонця, члена збірної команди Рівненської області, переможця загальноукраїнських змагань на Кубок з карате-до “Фудокан” 2004 року, золотого і срібного призера в особистому заліку. Хороші результати демонструє студентка інституту Тетяна Козаченко, - неодноразова учасниця чемпіонатів світу з фрістайлу. Постійним учасником лицарських турнірів є студент Віталій Бєлов. А футбольна команда інституту щорічно виборює призові місця у змаганнях різного рівня.

- Навчатися в РІС КСУ дуже цікаво, - стверджує Людмила Шелюк. - Та головне - це ті знання і досвід, які здобуваються у нас. І в майбутнє ми дивимося з оптимізмом, продовжуючи співпрацю із закордонними вузами. Вже сьогодні поновлені тісні відносини з університетом Нітру (Словаччина), продовжено контракт із Карловим університетом. Цьогоріч уперше студенти поїхали на стажування до Академії мистецтв у Ченстохово. Словом, ми все робимо для того, щоб підготувати висококваліфікованих фахівців, здатних працювати в умовах сучасної ринкової економіки.

26.10.2006Алла РОГАШКОРівне-Ракурс №10 від 26.10.2006p. 
На головну сторінку