Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №775 від 08.09.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Документи забрали, а людей залишили

Документи забрали, а людей залишили

Мешканці в районі вулиць Макарова-Пржевальського вже більше дванадцяти років не можуть приватизувати ту землю, в яку вони вклали свої гроші. Тоді людям пообіцяли, що вони будуть жити в районі міста, хороші умови в якому зроблять за власний кошт – тобто, людей зробили інвесторами. Пообіцяли, коли всі ці умови будуть виконані, то одержать дозвіл на приватизацію цих ділянок. Але обіцянки залишилися обіцянками... А ось на днях помер один із інвесторів, так і не дочекавшись тієї «своєї» землі...

5 вересня відбулося третє засідання робочої групи з вивчення питання виділення земельних ділянок в районі вулиць Макарова-Пржевальського. До цієї групи ввійшли депутати: Олександр Довжаниця «УКРОП»), Володимир Кудрін (Радикальна партія Олега Ляшка), Петро Пожарський («Батьківщина»), Роман Петролюк («Свобода»), Святослав Стельмащук («Громадський контроль»), Людмила Туровська («Солідарність»), Назарій Поліщук («Самопоміч»).

Головуючий Володимир Кудрін заявив, що протоколів із архіву справи наразі немає, тому й запропонував звернутися до правоохоронних органів Рівного, щоб ті розібрались, куди поділися документи.

А щодо того, кому можна дати дозвіл на приватизацію землі, а кому – ні, пан Володимир запропонував винести це питання на розгляд депутатів Рівненської міської ради:

«На сесії міської ради за кожну земельну ділянку потрібно голосувати окремо, а не «пакетом». Потрібно, щоб депутати остаточно вирішили, дати ці земельні ділянки у безоплатну власність, або продовжити договір оренди, або ж викупити…».

Народні обранці дійшли згоди в тому, що потрібно дослідити ці ділянки і дізнатися, чи повністю інвестори виконали зобов’язання. Адже був випадок, коли будувати повинні були приватний будинок, натомість – збудували п›ятиповерхівку.

Депутат міської ради Людмила Туровська зазначила, що «міська рада інвесторів надурила. Розумно вчинили тільки ті люди, які не будувалися на цих земельних ділянках».

Наразі мешканці району змушені платити 6,5-7 тисяч гривень в рік за суборенду земельних ділянок, якщо ж вони відмовляться платити – автоматично вийдуть із черги на отримання цієї ж земельної ділянки…

Олександра НАГОРНА

Як будувати котеджі в Рівному?

Ситуація із забудовою між вулицями Макарова та Пржевальского є типовою для обласного центру. Річ у тім, що в таких районах вартість прокладання комунікацій в перерахунку на один будинок рідко коли опускається нижче двадцяти тисяч доларів. Сума дуже суттєва, тому й виникає питання – хто повинен її викласти? Схема дольової участі в спорудженні комунікацій виникла через неможливість фінансувати такі роботи з міського бюджету. Тому і запропонували – отримаєш земельну ділянку безкоштовно, але плати за комунікації. Однак, в нас навіть найкращі схеми не працюють. Як розповів автору один з колишніх депутатів міської ради, ті, хто хотіли будуватися, внесли гроші за комунікації та вже давно збудували собі житло. Ті ж, хто прагне перепродати свої ділянки, хочуть, не вкладаючи кошти в комунікації, приватизувати ділянки та продати їх. Правда це чи ні – сказати важко, однак проблема прокладання комунікацій в районах малоповерхової забудови дійсно є і її потрібно вирішувати. Доволі непогану схему запропонували наші колишні міські обранці. Суть її така: виділяється місце під котеджну забудову, міський бюджет фінансує прокладання усіх комунікацій до частини ділянок, а потім їх продає за ринковою ціною. На отримані від продажу кошти прокладаються комунікації до наступної групи ділянок і так далі. Схема швидка та чесна. Однак нині вона чомусь забута, а влада Рівного натомість змушена шукати рішення проблеми, якої можна було б уникнути ще років десять тому .

Володимир Конєв

08.09.2016



Рівне-Ракурс №10 від 08.09.2016p. 
На головну сторінку