Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №810 від 18.05.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Чому так важко утримувати будинки?

Чому так важко утримувати будинки?

Є вічні проблеми, тобто ті, які усі вирішують, а вирішити ніяк не можуть. В нас до таких відноситься утримання в нормальному стані багатоквартирних будинків. При цьому мова навіть не йде про капітальні ремонти, а їх треба було б робити в більшій половині рівненських багатоповерхівок, про це навіть і мови немає. Однак є проблеми і з банальними поточними ремонтами та обслуговуванням будинкової інфраструктури.

Хто винен і що робити — вічне питання українців. Не обійшло воно й житлову сферу, зокрема ОСББ. Так, на другому пленарному засіданні сесії Рівненської міської ради, яке відбулося 16 травня, підняв депутат Святослав Євтушенко. Зокрема, він зазначив, що нині ОСББ не отримають відшкодування по субсидіях, що повністю може паралізувати їх функціонування.

Визнав проблему й міський голова Рівного Володимир Хомко, який пояснив, що державний бюджет з 11 мільйонів гривень субсидій для підприємств та організацій, що надають комунальні послуги, перерахував усього мільйон.

У чому ж суть проблеми і як її вирішити? Як пояснив Святослав Євтушенко, справа в тому, що субсидії, які призначають громадянам - це не безоплатна пільга, а гроші, які за надані послуги отримують підприємства ЖКГ.

- Таким чином ці одинадцять мільйонів – це кошти, що винен державний бюджет за послуги, надані рівнянам. Тут є дві проблеми. Головна - невиплата державним бюджетом субсидіальних коштів підприємствам і не дуже справедливий розподіл тих невеликих сум, що все-таки вже поступили.

Почну з другої проблеми. Є великі комунальні підприємства, і є маленькі ОСББ. І тим, й іншим державний бюджет винен гроші. Однак, коли кошти надходять у місто, їх в першу чергу, розприділяють на великі підприємства. Саме цю проблему я озвучив на сесії.

Що ж стосується першого питання - боргів держави, то ці суми для бюджетів ОСББ значні. За підрахунками, мова йде про кошти, розміром від 40 до 70 відсотків бюджету ОСББ. На що повинні йти субсидії? На зарплатню працівників ОСББ та на виконання поточних робіт. Тобто, треба відремонтувати трубу, заплатити за світло, змінити в під’їзді лампочку, пофарбувати стіни, прибрати територію – за все це потрібно платити ОСББ. Однак через борг держави, ОСББ не можуть у повному обсязі виконувати свої функції. Далі зрозуміло. Люди обурюються, чому вони платять, а робота з утримання будинків не проводиться на належному рівні та як її зробити, коли не виплачені субсидії для деяких ОСББ вже сягають більше сорока тисяч гривень. Для одного будинку - це дуже значна сума. Що робити – зрозуміло. Потрібно вимагати від Уряду виконувати, взяті на себе зобов’язання. Якщо призначили субсидії, то будьте ласкаві розрахуйтеся перед підприємствами повністю та вчасно. Адже, коли державі не заплатити податки - це злочин, а коли держава не виконує свої зобов’язання і ставить на межу банкрутства ті ж самі ОСББ - це нормально. Вважаю, що так не повинно бути. Тому нині готується звернення до керівництва країни з вимогою вжити заходи для вирішення проблеми та все ж перерахувати управлінню соцзахисту Рівного заборговані кошти. У свою чергу міський голова пообіцяв, що наступні кошти на виплату заборгованості по субсидії розподілятимуться разом із керівником “Ради голів ОСББ”.

18.05.2017Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 18.05.2017p. 
На головну сторінку