Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №848 від 16.02.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Кращі друзі забудовників - це пожежники…

Кращі друзі забудовників - це пожежники…

Особливо, якщо пожежники прибувають вчасно і гасять приміщення забудовників швидко. І це, на жаль, не жарт. Річ у тім, що підпали приміщень, які належать різним місцевим забудовникам, стали настільки буденним явищем, що тим, хто мешкає в будинках, де є такі офіси стає моторошно. Останній підпал стався вночі з п’ятниці на суботу на вулицi Миxайла Драгоманoва в обласному центрі.

Пoліцейські на мiсці пoдії з’ясувaли, що в житлoвому трьoхповерховому будинку на пeршому повеpсі розташовaні офiсні приміщeня рiзних сyб’єктів господaрювання. Вогнeм пошкоджeно метaлопластикові двеpі. Пожeжу вдaлося локaлізувати зaвдяки пaтрульним поліцейським, що проїжджaли повз, пoмітили чоловікa, який намагався загасити вогонь. Пaтрульні cпільно із рівнянинoм ліквідувaли полум’я вогнегaсником із cлужбового aвто.

За фaктом умиcного пошкоджeння майна шляxом підпaлу поліцeйські розпочaли досудове розслідувaння за чaстиною 2 статті 194 Кримінaльного кодексу України. У pамках доcудового розслідувaння поліцейські встaновлюють оcіб, причrтних до злочину, повідомляють у поліції.

Коментар начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області Ігоря Мічуди.

- Як ви прокоментуєте останні інциденти з підпалами майна місцевих забудовників?

- Це страшно. Річ у тім, що мало того, що псується майно, це кожен раз небезпека для життя ні в чому не винних людей. Подивимось на останній випадок. Офіс із продажу житла знаходиться в трьохповерховому житловому будинку. Тобто, була реальна небезпека того, що пожежа могла розповсюдитися на всю будівлю, і тоді могли б загинути люди. Тому хочу сказати – хлопці, схаменіться! Немає таких проблем, які не можна було б вирішити за столом перемовин. Скільки в Рівному серйозних забудовників? Вісім чи десять. Всі один одного знають і, за ідеєю, гострих конфліктів бути не повинно. Давайте подумаємо про імідж нашого міста. Хто буде інвестувати серйозні кошти в будівельну галузь міста, де регулярно палять офіси забудовників? Серйозні інвестори будуть обходити Рівне «десятою дорогою».

- Ігоре Володимировичу, можливо останні інциденти пов’язані з ситуацією на ринку житла і падіннями продажів?

- Не думаю. Ситуація на ринку досить стабільна. Так, кожен забудовник мріє, щоб його «квадратні метри» розкупили за один день, але такого не було ніколи. Не можу сказати, щоб попит на якісне житло суттєво впав. Звісно, це стосується лише якісного житла. Неякісні квартири забудовників у яких, скажу м’яко, не все гаразд з документами, цікавлять все менше, і сьогодні вони дійсно подешевшали. Так, однокімнатну квартиру у таких «забудовників» можна купити і за тисяч тринадцять доларів. Однак, зрозуміло, що у її нових власників будуть проблеми з документами та й доведеться ще вкласти дуже не малу суму для того, щоб в такому «житлі» можна було б хоч якось оселитись. Тому на ринку сьогодні переважають ті структури, які розуміють – хочеш працювати, будуй якісно і виконуй усі норми. Хочу сказати, що лише за минулий рік наше обласне ДАБІ наклало штрафних санкцій на рекордну суму – 15 мільйонів гривень. Штрафи не самоціль, ми хочемо, щоб наші забудовники зрозуміло – дешевше будувати чесно, мати усі необхідні документи. До речі, це стосується не лише великих фірм, а й приватних забудовників. Вже є рішення на знесення семи приватних будинків, які були побудовані незаконно. При цьому хочу сказати, що будівельний ринок Рівненщини доволі непогано себе почував у 2017 році. Було введено в експлуатацію 480 тисяч метрів квадратних. При цьому, нарешті, ми побачили активізацію будівництва промислових об’єктів, що не може не тішити.

- Ваш прогноз на 2018 рік.

- Ринок житла скоріше за все буде перебувати на тому ж рівні, що і в минулому році. Тобто, житло в якісних будинках буде користуватися попитом і місця на ринку вистачить усім. Що ж стосується будівельного «ширпотребу», то такі гравці будуть уходити з ринку і це процес закономірний. Хочу сказати, нарешті почала працювати програма молодіжного кредитування, і є реальна можливість молодим сім’ям покращити свої житлові умови завдяки цій програмі.

16.02.2018Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 16.02.2018p. 
На головну сторінку