Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №859 від 03.05.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Тромбофлебіт?

Тромбофлебіт?

Заготуйте каштани

Рожеві й білі каштанові суцвіття тішать нас навесні, а восени ваблять око відполіровані коричневі округлі плоди, що вистрибують, як живі, зі свого колючого вбрання. Моя бабуся клала їх у шафу з речами, аби там не завелася міль. Проте ці красиві блискучі каштанчики - ще й гарні природні ліки, які століттями застосовують люди від багатьох хвороб. І не випадково, адже темна шкірочка плодів каштана містить вітамін К, який впливає на розрідження крові, антиоксиданти та інші корисні речовини, які омолоджують кров і поліпшують кровообіг, а біла серединка каштана багата білками, іншими поживними речовинами. Народна медицина має достатньо рецептів на основі каштанів, які допомагають позбутися болю в ногах, розширених вен, тромбофлебіту тощо.

Про ніжки треба піклуватися

Від тромбофлебіту, щоб ніжки бігали до 200 років, рекомендую приготувати таку настоянку плодів. Узяти 40 каштанів, обчистити з них коричневу шкірку. Потім її подрібнити, засипати в скляну банку й залити горілкою так, щоб вона покрила коричневу масу. Проціджувати не треба. Баночка має бути завжди напохваті: протягом дня, вранці, ввечері, коли є можливість, треба змащувати цією настоянкою місця з венозною сіткою, тромбофлебітом, втирати в стопи. Таку саму настоянку, але окрему приготовлену, вживають усередину по 1 ч. л. тричі на день, запиваючи водою чи відваром буркуну.

Також від варикозного розширення вен, тромбофлебіту, судинних проблем можна скористатися настоянкою шкірки: 50 г темної шкірки каштана залити 0,5 л горілки, поставити в темне місце на 10 днів, періодично збовтуючи. Зберігати в холодильнику. Приймати по 20 крапель двічі на день до їжі, запиваючи склянкою води. Через кожні 20 днів вживання настоянки треба робити перерву на 10 днів.

Ще за тромбофлебіту народна медицина рекомендує таку настоянку: подрібнити 100 г каштанів, масу залити 500 мл 40% спирту. Настояти 5 діб. Приймати по 1 ч. л. тричі на день за 30 хв до їжі. Такою настоянкою змащують і хворі місця.

Хребту допоможе каштанова мазь

Каштанову мазь приготувати нескладно. Свіжі каштани порізати на часточки як яблука й збити блендером до однорідної коричнево-білої кашки. Цю масу змішати зі смальцем у співвідношенні 1:1. Каштанову мазь прикладають до хворих суглобів, у разі радикуліту, до попереку, на болючі ділянки хребта й навіть на ділянку хворих нирок (тоді компрес бере на себе роль додаткової нирки), в разі підвищеного артеріального тиску.

Настоянка від радикуліту: 7 каштанів розтовкти, поставити в темне місце на 2-3 тижні. Цією настоянкою натирають хворі місця.

Для краси обличчя

Білу середину каштанчиків теж не треба викидати, з неї можна приготувати чудові косметичні засоби, наприклад, омолоджувальний крем від зморшок. Очищені від коричневої шкірки каштани порізати на дрібні шматочки, підсушити й змолоти в кавомолці. До цього каштанового борошна додати трутневу настоянку й базарну сметану у співвідношенні 2:1:1. Якщо немає трутневої настоянки, можна скористатися обніжками чи медом, у крайньому разі – взяти одну сметану. Головне, щоб вийшов крем консистенцією густої сметани. Спеціальною лопаткою чи просто пальцями нанести масажними рухами на проблемні ділянки шкіри.

Крім того, з плодів каштана можна приготувати ще оздоровчий молодильний квас. Для цього треба взяти непарну кількість плодів, приміром, 7-9 штук, порізати їх на шматочки, скласти в трилітрову банку, додати по 50 г меду й сметани, долити (по плічка банки) теплою перевареною водою. Настояти 3 доби й квас готовий. Пити по 0,5 склянки через годину після їжі.

Чоловікам на замітку

Каштани є також незамінним оздоровчим засобом для чоловіків, приміром, у разі простатиту, аденоми передміхурової залози можна накладати з каштанової мазі компреси на ділянку крижів, вживати препарати плодів усередину, зокрема відвари каштанів із софорою, дивосилом тощо.

У разі гіпертонії помічний такий порошок: перемолоти дуже дрібно підсушену верхню коричневу шкірку й приймати по 0,5 ч. л. тричі на день, запиваючи водою, чи настоєм софори японської, чи відваром насіння кропу (по 0,5 склянки).

Корки у вуха – для поліпшення слуху

Каштани помічні не лише від судинних і венозних хвороб, їх успішно застосовують у разі гаймориту і для поліпшення слуху. Плоди на 2 доби покласти у воду, очистити від коричневої шкірки. З білої м’якоті вистругати корки, діаметром, як ніздрі, загорнути в марлю чи бинт, так щоб можна було легко витягти з носа, й вставляти по черзі в кожну ніздрю. Через 15-20 хв почне виділятися у великій кількості слиз. Робити таку процедуру можна вранці для однієї ніздрі, а ввечері – для другої, чи один день – одна ніздря (двічі на добу), іншого дня – друга.

Так само з допомогою корків, загорнутих у марлю чи бинт, усувають вушні проблеми (у разі поганого слуху, запалення, отиту, болю тощо). Більший лікувальний ефект досягається, якщо зверху покласти мішечок із нагрітою сіллю. Якраз восени цей рецепт буде до часу.

03.05.2018Олена СВІТКО, натуропат, народна цілителька.



Рівне-Ракурс №10 від 03.05.2018p. 
На головну сторінку