Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №862 від 24.05.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Олександр Данильчук: «Проблемні питання в раді треба вирішувати до сесії»

Олександр Данильчук: «Проблемні питання в раді треба вирішувати до сесії»

Минулої п’ятниці, 18 травня, відбулося пленарне засідання сесії Рівненської обласної ради. Хоча питань назбиралося багато, робота обласних депутатів була доволі спокійною, конструктивною і, найголовніше, - результативною, що не може не радувати. Як це вдалося, і які важливі рішення ухвалили, автор запитав у голови Рівненської обласної ради Олександра Данильчука.

- На моє глибоке переконання, результативність роботи обласної ради досягається щоденною роботою з депутатами. Тобто перед тим, як виносити питання на сесію, їх треба обговорити та узгодити. Це дуже важлива частина роботи обласної ради. Коли питання пропрацьовані з депутами, в постійних комісях, тоді менша ймовірність конфліктів у сесійній залі.

Про важливі рішення. Думаю, що серед них найбільш актуальним є питання нашого міжнародного аеропорту. Так, сьогодні з Рівного знову почали літати чартерні рейси. Це добре, але за рахунок чартерів забезпечити повноцінне функціонування летовища неможливо. Хоча ми прийняли на цій сесії програму розвитку аеропорту, але треба розуміти - немає в обласному бюджеті стільки коштів, щоб кардинально покращити ситуацію. Тих грошей, що передбачені в програмі, вистачить, аби допомогти підприємству закрити борги і підтримувати своє існування. Тому я дуже радий, що наші депутати підтримали рішення, яке у перспективі дасть можливість передати підприємство в концесію. Що це означає? Прийде інвестор, а бажаючі вже є, вкладе серйозні кошти, і Рівненщина матиме новітній аеропорт, а обласний бюджет - додаткові гроші від орендатора. Процедура здачі в концесію такого непростого об’єкта може тривати не один місяць, бо передбачає проведення конкурсу. Хто надасть найкращі для області пропозиції, той і займатиметься аеропортом.

Також дуже актуальним для області, як і для всієї України, є питання стану доріг. Що хочу сказати - заявок на ремонт доріг у нас вже зібрано на мільярд вісімсот мільйонів гривень, Уряд обіцяв дати мільярд, а по факту маємо двісті вісімдесят один мільйон гривень, з яких 50 мільйонів піде на дрібний поточний ремонт та експлуатацію шляхів. Решта - це кошти на середній поточний та капремонт. Які проблеми можна вирішити, маючи десять відсотків необхідних коштів? В середньому, щоб зробити один кілометр нової дороги, необхідно не менше двох мільйонів гривень. Минулого року за рахунок грошей від «митного експерименту», тобто перевиконання плану надходжень нашої митниці, почали робити автодорогу Городище-Рівне-Старокостянтинів. Але в 2018 році цей план надходжень для нашої митниці збільшили на 30%, і тому поки що грошей з цього експерименту область не має. Можливо, щось зміниться за підсумками півріччя.

Щодо бюджету. На сесії ми внесли корективи до обласного бюджету. Це пов’язано в першу чергу з тим, що завдяки перевиконанню власних надходжень доходи обласного бюджету зросли майже на 42 мільйони гривень. Це відбулося передусім завдяки збільшенню надходжень від податку з доходів фізичних осіб. Також із державного бюджету Рівненщина отримала 67,6 мільйона гривень субвенцій. Найбільше – понад 58 мільйонів гривень - піде на освіту, а саме на впровадження «Нової української школи». Крім того, 6,5 мільйона гривень буде витрачено на придбання житла родинам загиблих учасників АТО та осіб з інвалідністю першої та другої групи, які були поранені та травмовані під час АТО. Ці кошти надійдуть у Демидівський, Зарічненський, Костопільський райони, у Рівне та Дубно.

Що ж стосується взагалі бюджетного процесу, то хочу сказати - я «за» його реформування. На сьогоднішній день гроші до нас спускаються «згори», а потрібно, щоб було навпаки. В усіх цивілізованих країнах бюджет формується «знизу-доверху». Тобто - громади, область, а вже потім центр. Якщо ми підемо цим шляхом, то вдасться вирішити дуже багато проблем .

24.05.2018Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 24.05.2018p. 
На головну сторінку