Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №272 від 28.12.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Хро-хро-хро...

Китайські свині витісняють українських!!!

Китайські свині витісняють українських!!!

Працівники пожежної частини Рівного розводять екзотичних паць

Ще трохи, і українську свиню (велику білу), цілком імовірно, зможемо знайти тільки в “Червоній книзі”, адже цю породу поступово, але впевнено, витісняють “східні” хрюшки - китайські, в’єтнамські, корейські, індокитайські... Вони чорні (бувають руді, фіолетові, білі), невеликого розміру, з вузькими очима (майже як у китайців), їдять усе підряд, охайні, спокійні за характером, по-свинячому розумні, швидко набирають вагу і симпатюлі такі (між іншим, м’ясо у них без холестерину)! Про життя китайських пацят на Рівненщині - у репортажі кореспондента “РР” з нагоди наступаючого Року Свині.

...На яскравому помаранчевому “Запорожці” підвозить мене до своєї оселі начальник пожежної частини ВАТ “Рівнельон” Олександр МАРЧУК, який живе на околиці обласного центру, в!

селі Бармаки. Чоловік уже протягом двох років розводить китайських поросят, яких колись придбав у Хмельницькій області. Приклад із начальника беруть і його колеги з пожежної частини, у чотирьох з яких уже “по-китайськи” хрюкають у сарайчиках свині.

- Хро-хро-хро.., - вітаються зі мною парочка пацяток, яких господар випустив на подвір’я погуляти. Такі сором’язливі, забилися під паркан, і позирають недовірливо в мою сторону. Незвичні свині тим, що чорні та дещо менші розміром від звичайних.

- Придбав парочку китайських свиней два роки тому в селі Цурків Хмельницької області. Віддав за них двісті доларів. Зараз вони дещо подешевшали - на ринку можна купити за 600-800 гривень, - розповідає Олександр Васильович. - Вигідні, насамперед, тим, що набирають вагу за рахунок дармових кормів (набагато менше витрат на вигодівлю у порівнянні з утриманням великої білої свині): влітку їдять траву, а взимку - сіно, солому, запиваючи водою. Як правило, на сьомий місяць, коли свиня набирає вагу 120-150 кілограмів, пускаємо її на м’ясо. А воно набагато м’якше за м’ясо звичайної свині, а головне - без холестерину та не має запаху.

- Ажіотаж на східні породи свиней, зокрема китайських, розпочався у нас десь на початку 2000 року. Їх почали привозити з-за кордону, розводити, резюмувати їхні переваги над звичайними великими білими свинями. Один мій знайомий придбав пару китайських та пару звичайних свиней. Годував їх на продаж. Коли зробив калькуляцію витрат та прибутку, то виявив, що відгодівля традиційної української свині є нерентабельною, бо дорого обходиться. А от з китайськими все по-іншому...

Угорці - хитромудрі!

Породу китайських свиней вивели, звісно, китайці. Однак вони довго не хотіли ділитися секретом із європейцями й забороняли вивозити тварин за територію своєї країни. Та мешканцям Угорщини якось вдалося перевезти через кордон парочку пацяток, відтоді вони потрапили й до нас.

- У господарствах Рівненщини все частіше з’являється ця незвичайна порода свиней. Припускаю, що через кілька років китайські свині можуть витіснити українську велику білу свиню, - резюмує господар і запрошує до хати, де його дружина, яку він лагідно називає Раюшою, вже смажила на пательні м’ясо китайського пацяти. Спробувала - смачне! Чи то собі б таку завести? Може, на балконі квартири? А що? Кажуть, що китайські свині дуже охайні!

На ринку пару китайських свиней можна купити за 600-800 гривень. Вигідні вони, насамперед, тим, що набирають вагу за рахунок дармових кормів: влітку їдять траву, а взимку - сіно, солому, запиваючи водою. На сьомий місяць свиня важить 120-150 кілограмів. Її м’ясо без холестерину і запаху.

28.12.2006Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 28.12.2006p. 
На головну сторінку