Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №865 від 14.06.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як збільшити врожай за допомогою дешевих ліків

Як збільшити врожай за допомогою дешевих ліків

Для захисту саду та городу від шкідників продається багато всілякої хімії, але ж всі ці шкідливі речовини потім потрапляють до нас в організм. Чи є інші способи боротьби?

Досвідчені садівники і городники стверджують, що можна використовувати препарати з аптеки. Виявляється, що звичайні дешеві лікарські препарати зможуть захистити наш город від шкідників та збільшити врожай.

Йод

Всі ми з дитинства знаємо, що йод - відмінний антисептик, тож гріх не застосувати цю його властивість у профілактиці хвороб рослин, особливо усілякої гнилі.

Розчином 5-10 крапель йоду в десяти літрах води рекомендують обприскувати полуницю і суницю перед цвітінням. Ця проста процедура позбавить її від сірої гнилі й активізує життєві сили рослин. Обприскування проводять 2-3 рази з інтервалом у десять днів.

Розчином однієї краплі йоду на три літри води один раз поливають розсаду томатів, щоб збільшити продуктивність і майбутні розміри плодів. Після висадження розсади в ґрунт можна провести йодне підживлення ще раз, додавши у відро з водою три краплі йоду. Норма поливу: літр під кущ.

Якщо змішати в 10 літрах води 40 крапель йоду з літром сироватки і столовою ложкою перекису водню, вийде відмінний засіб для боротьби з ненависною фітофторою.

Додавши до 9 літрів води літр нежирного молока і 10-12 крапель йоду, одержують розчин, що знищує несправжню борошнисту росу на огірках. Крім того, йод входить до складу засобів, що запобігають пожовтінню листків в огірків і сприятливих омолодженню пагонів.

«Зеленка»

Розчину «зеленки» теж знайдеться застосування в дачному господарстві. «Зеленкою» можна змащувати рани рослинам при дрібному обрізуванні чи при випадкових ушкодженнях замість садового вару.

40 крапель «зеленки», розчинені у відрі води допоможуть врятувати томати від фітофтори, а огірки - від борошнистої роси. Щоб щоразу не вимірювати по краплях, можна розчинити флакон «зеленки» в літрі води, а потім на око по трішечки додавати у воду для обприскування. Обприскування вишні слабким розчином «зеленки» сприяє кращому зав’язуванню плодів.

«Трихопол»

Препарат «Трихопол» застосовують як профілактичний засіб проти фітофтори. Одну таблетку «Трихополу» розчиняють у літрі води й обприскують томати кожні два тижні.

Аспірин

Заражений грибком низькокислотний ґрунт можна «вилікувати» аспірином. Досить розчинити таблетку у літрі води і полити розчином «проблемну» грядку.

Марганцівка

Насамперед в рожевому розчині марганцівки (0,5 грам на 100 мл) рекомендують протравлювати насіння перед посадкою, щоби знищити можливих збудників хвороб, які зимують на насінні. Для цього насіння замочують у розчині на 20 хвилин, а потім висушують. Якщо у відро рожевого розчину марганцівки (3 грами на 10 літрів) додати борної кислоти на кінчику ножа, то вийде гарне раньовесняне підживлення для суниці, малини, смородини й аґрусу. Цей варіант підгодівлі дуже підходить для ділянок з піщаними ґрунтами.

2 чайні ложки марганцівки, розчинені в 10 літрах води, врятують суницю від сірої гнилі, якщо не забути обприскати ягоду після цвітіння.

У темно-рожевому розчині марганцівки замочують картоплю перед посадкою, а також насіння картоплі перед закладкою на збереження. Така обробка не подобається ані дротянику, ані хвороботворним грибкам.

Крім того, розчиненою у воді марганцівкою поливають ґрунт для розсади, миють шухляди, стаканчики і горщики, у яких планують вирощування розсаду на вигонку зелені, обробляють зсередини і з-зовні теплиці і парники для профілактики хвороб рослин.

Єдине, чого не варто забувати при використанні марганцівки, - усе добре в міру. Занадто захоплюватися поливами «рожевою водою» не варто. Надлишок марганцю в ґрунті може несприятливо позначитися на розвитку культур.

14.06.2018



Рівне-Ракурс №10 від 14.06.2018p. 
На головну сторінку