Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №885 від 01.11.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

На Рівненській регіональній платформі обговорили, як формувати бюджети ОТГ

Наповнення бюджетів ОТГ у цьому році та перспективи їх формування у 2019. Ця тема стала головною під час щорічного засідання Рівненської регіональної платформи.

До її обговорення долучилися народний депутат України, представники обласної адміністрації та обласної ради, фахівці Асоціації міст України, Офісу реформ в Рівненській області, керівники об’єднаних громад.

«Децентралізація – одна з найуспішніших реформ в державі. Вона передбачає не лише передачу повноважень на органи місцевого самоврядування, а й відповідальність. Щоб цей процес був успішним, необхідна й координація усіх зусиль – законодавців, уряду, регіональної влади», - звернувся до присутніх заступник голови ОДА Олександр Корнійчук.

Нині на Рівненщині створено 34 ОТГ, а це половина від запланованого. Децентралізацією охоплено третину площі області, в ОТГ проживає майже чверть населення. Завершена процедура приєднання Заболотівської сільради до міста обласного значення Варашу.

«У результаті об’єднання громади спрямували 120 мільйонів гривень на реалізацію своїх проектів. А це ремонт доріг, освітлення вулиць, майданчиків та інших важливих соціальних об’єктів. Кошти інфраструктурної субвенції стали потужним інструментом для розвитку ОТГ. Тому громадам, які ще не об’єдналися, є над чим задуматися», - додав Олександр Корнійчук.

Зростають доходи й самих ОТГ. З початку року надходження збільшилися на чверть. Це відбулося завдяки ПДФО, плати за землю, єдиного податку. Ще одним додатковим джерелом наповнення бюджетів стане сплата підприємствами за користування надрами 5% рентної плати.

Найвищі темпи збільшення зафіксовано у Тараканівській ОТГ – +115,7%; Пісківській ОТГ – +51,7%; Підлозцівській та Привільненській громадах - +40,9%. Проте є й громади, які не можуть забезпечити наповнюваність свого бюджету, а відтак і забезпечити своїх жителів.

В свою чергу заступник голови ОДА Ігор Тимошенко зазначив, що розвиток громад відбувається за рахунок й інших державних та місцевих капітальних інвестицій:

«Це кошти Державного фонду регіонального розвитку. Серед них – і фінансування проектів територіальних громад в рамках однойменного конкурсу за рахунок обласного бюджету. Також не слід забувати й про те, що ОТГ переважно розміщені у сільській місцевості. Тому від створення хороших умов для агробізнесу також залежить наповнюваність бюджетів».

Усі присутні погодилися, що ідеальних бюджетів не буває. Хоча ОТГ області повинні навчатися правильно планувати свій головний фінансовий документ. Адже від цього залежить благополуччя усіх жителів території.

Разом з тим, під час регіональної платформи озвучили пропозиції до Державного бюджету 2019 стосовно підвищення фінансової спроможності об’єднаних громад. А це збільшення коштів інфраструктурної субвенції у розрахунку на одного жителя з 536 до 1107 гривень. Адже ця норма збереглася ще з попередніх років, а кількість громад збільшилася.

Окрім того, варто було б запровадити законодавчу норму щодо сплати ПДФО землевласниками та агрохолдингами за місцезнаходження ділянок, де ведеться господарювання.

Усі пропозиції, висловлені під час регіональної ради, будуть надіслані до Асоціації міст України, яка їх опрацьовуватиме спільно з народними депутатами України задля удосконалення законодавчої бази.

01.11.2018



Рівне-Ракурс №10 від 01.11.2018p. 
На головну сторінку