Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №275 від 18.01.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Оподаткування-2007

За спадок платити не потрібно, якщо...

"Подохідний" - 15 відсотків

Ставка податку з доходів фізичних осіб у 2007 році становить 15 відсотків від об’єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пп.7.2-7.3 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”. Призи, виграші та доходи, нараховані на користь нерезидентів (крім п.9.11.3) оподатковуються за ставкою 30 відсотків.

До об’єктів оподаткування, що виникли в 2007 році, тобто доходів, нарахованих, починаючи з 1 січня 2007 року, застосовується ставка 15 відсотків, незважаючи на те, за який період дії Закону (2004-2006 роки) вони нараховуються. Виняток становлять доходи, порядок яких встановлено п.22.6 Прикінцевих положень Закону (нараховані до 2004 року).

Недобудова обійдеться дорожче

Новий порядок оподаткування купівлі-продажу нерухомості. 1 січня 2007 року набирає сили 11 стаття Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” щодо продажу об’єктів нерухомості. Отже, дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом року житлового будинку, квартири, частини квартири, кімнати, садового будинку, не оподатковується, якщо загальна площа такого об’єкта нерухомості не перевищує 100 квадратних метрів. У разі перевищення зазначеної площі, частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, оподатковуватиметься за ставкою один відсоток. При продажу протягом року більше ніж одного об’єкта нерухомості, дохід, отриманий від такого продажу, буде оподатковуватися за ставкою п’ять відсотків. У такому ж порядку оподатковуватиметься дохід від продажу об’єкта незавершеного будівництва.

Дохід від продажу об’єкта нерухомого майна визначатиметься, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства (на даний час - БТІ ). Крім того, нотаріуси, при засвідченні угод про купівлю-продаж і обмін нерухомого майна, будуть зобов’язані виконувати функції податкових агентів. Сума податку сплачуватиметься самостійно продавцем до нотаріального посвідчення угоди через установи банків у сумі, визначеній податковим агентом.

Машину міняти

раз на рік

Оподаткування рухомого майна у 2007 році. Відповідно до змін до Закону про податок із доходів фізичних осіб, які набирають чинності з 1 січня 2007 року, як виняток при продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера або моторного (парусного) човна не частіше одного разу протягом року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуватимуться за ставкою один відсоток від вартості такого майна за умови сплати ним суми державного мита або суми оплати послуг нотаріуса за нотаріальне посвідчення відповідного договору до такого посвідчення.

Подарував

чоловік дружині

Оподаткування спадщини після 1 січня 2007 року. Якщо спадщину у вигляді нерухомого чи рухомого майна, коштів від резидента, тобто громадянина України, отримає теж резидент – інвалід першої групи, дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, ставка оподаткування становитиме нуль відсотків. Простіше кажучи, у цьому випадку податок не сплачується.

Аналогічною ситуація буде і при оформленні спадщини членами сім’ї першого ступеня споріднення. Це - чоловік і дружина, їх батьки та діти, у тому числі всиновлені. Навіть якщо це будуть інші об’єкти спадщини, у тому числі об’єкти комерційної власності, суми страхового відшкодування, права інтелектуальної власності. А от усім іншим громадянам України, щоб стати власником такої спадщини, потрібно буде сплатити п’ять або 15 відсотків (залежно від ступеня споріднення) податку від суми спадщини.

Аналогічний порядок оподаткування подарунків. Є лише одна суттєва відмінність у статті 14 вищезгаданого Закону – не оподатковуватимуться доходи у вигляді коштів або майна (майнових чи немайнових прав), подарованих одним членом подружжя іншому, у межах їх частини спільної часткової чи спільної власності, а також батьками дітям, і дітьми батькам, у межах їх частини спільної часткової власності згідно із законодавством.

18.01.2007Відділ зв’язків із громадськістю, ЗМІ та масово-роз’яснювальної роботи ДПІ у м.Рівне



Рівне-Ракурс №10 від 18.01.2007p. 
На головну сторінку