Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №900 від 14.02.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Контрнаступ на бідність

Контрнаступ на бідність

Не тільки курс на ЄС і НАТО, а й побудова українського добробуту - Петро Порошенко на Форумі “Відкритий діалог»

Контрнаступ на бідність Не тільки курс на ЄС і НАТО, а й побудова українського добробуту - Петро Порошенко на Форумі “Відкритий діалог”.

До столичного Палацу Спорту з регіонів з’їхалися в суботу тисячі активістів, що стануть волонтерами цієї президентської кампанії - вони підтримують стратегію Петра Порошенка на “зміцнення незалежності та возз’єднання з Європою”. За словами всіх спікерів Форуму, саме рішення парламенту 334 голосами підтримати закріплення у Конституції курсу країни на вступ до ЄС та НАТО гарантує успішне виконання такої стратегії. А вона, в свою чергу, допоможе відродити українську економіку та зробити Україну “великою державою сильних та заможних людей”.

Здобутки децентралізації

У кулуарах Форуму мери міст та представники регіональних еліт говорили про досягнення останніх років, які стали можливими завдяки децентралізації. «За один рік в місті відкрилась нова школа та новий дитячий садок, - розповідав мер Житомира Сергій Сухомлин. - Цього багато років не було, і люди бачать, що дала децентралізація…» Нові кардіологічні центри, музичні коледжі, інклюзивні класи, кілометри нових доріг, ремонти колекторів - і все це лише початок. Здобутки децентралізації стали видимі раніше, ніж результати інших реформ. Тож саме децентралізація допоможе реалізувати “контрнаступ на бідність” - про що, в свою чергу, збираються розповідати у своїх селах та райцентрах волонтери, які вірять у обрану президентом стратегію.

“Де є електрика, там буде інтернет”

Під час свого виступу президент Петро Порошенко запропонував учасникам Форуму говорити саме про те, як перетворити Україну на велику державу. “Ми не зможемо стати лідерами, якщо не піднімемо відчутно рівень життя та не забезпечимо сталий розвиток економіки і соціальної сфери”, - заявив він.

За словами президента, економічних та соціальних проблем в країні все ще багато. «Удар, якого завдала по нашій економіці війна, виявився дуже сильним. Через бойові дії та окупацію ми втратили приблизно п’яту частину промислових підприємств. І це ще не все. Росія закрила для українських товарів свій ринок, на який колись приходилася майже третина нашого експорту. І це теж ще не все! Вона зупинила транзит наших товарів до інших країн», - сказав у своєму виступі Порошенко.

Тому недивно, що внаслідок цієї серйозної для країни кризи багато пенсіонерів досі переймаються, як вижити, молодь їде на навчання чи на роботу за кордон, а вчителі, лікарі та інші бюджетники й досі отримують невелику заробітну плату.

«Але якби про свій економічний план я заговорив два-три роки тому, він, напевно, виглядав би як брехлива обіцянка. А сьогодні є всі підстави для того, щоб він став реальністю і був втілений у життя», - запевнив президент.

Тож «наступати на бідність» Порошенко пропонує по п’ятьох напрямках: агропромисловий комплекс, IT-індустрія, машинобудування, інфраструктура та логістика, туризм”.

І для цього існують всі передумови. Вже забезпечене лідерство у АПК: Україна - в трійці найпотужніших світових експортерів зерна, лідер з експорту соняшникової олії, у десятці найбільших виробників молочної продукції. І президент вважає, що великі агрохолдинги, які вже зараз забезпечують робочі місяці та розвиток інфраструктури в регіонах, мають також займатися великими соціальними проектами.

За їхній рахунок вже будуються 500 амбулаторій на селі та буде здійснюватися масштабний проект з телемедицини, аби люди у віддалених селах та райцентрах мали змогу отримувати кваліфіковану медичну допомогу. “Ще одне надзавдання - якісний, швидкісний, широкополосний інтернет на селі. Там, де є електрика, там буде інтернет, - пообіцяв Порошенко. - Ми маємо перейти від IT-аутсорсингу до креативного розвитку інтернету”.

“Відчути власною кишенею”

На думку президента, країна також має розвивати ті галузі індустрії, в яких вона традиційно сильна, - космічну галузь, суднобудівництво, літакобудування, - та поглиблювати багаторічні спільні проекти з NASA.

Паралельно із розвитком інфраструктури, який вже розпочато - ремонт та будівництво нових доріг, аеропортів, злітно-посадкових смуг, оновлення рухомого складу «Укрзалізниці», - Україна має зайнятися розбудовою туристичної галузі, заявив Порошенко. Саме вона, на думку президента, колосальна можливість для малого та середнього бізнесу, додаткові доходи і робочі місця. “Мені подобається, що це стає модним, - сказав президент. - Розвиток туризму має відбуватися не тільки в Києві, Дніпрі… В селі буде розвиватися зелений туризм. В кожному райцентрі будуть знайдені привабливі об’єкти, куди будуть їздити українці, а за ними поїдуть іноземці”.

Саме так, через ці п’ять точок зростання, впевнений Порошенко, кожен українець вже скоро відчує зміни: “Кожна людина має власною кишенею відчути, що найгірші випробування лишилися позаду, що країна йде вперед, що економіка розвивається”.

“Час позитивних новин”

“Мета у нас одна - це процвітаюча незалежна Україна”, - зауважив фронтмен музичного гурту ТІК Віктор Бронюк.

В своїх виступах його підтримали й інші діячі культури.

«Два роки тому я і мої колеги долучилися до відстоювання квот, - нагадала акторка Ірма Вітовська. - Те, що така багатомільйонна країна знаходилась в інформаційному ринку іншої країни, завжди було якимось принизливим. Це призвело до того, що наш глядач втратив самоідентифікацію. Тож дозвілля так само має бути україномовним». Вона вважає, що настає час позитивних новин, щоб давати орієнтири молоді - про успіх нашої науки, спорту, про успіх наших особистостей.

«Країна стала іншою, армія стала іншою, і це титанічна робота всіх нас, і президента так само», - наголосила в своєму виступі Герой України, народна артистка Ада Роговцева.

14.02.2019



Рівне-Ракурс №10 від 14.02.2019p. 
На головну сторінку