Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №903 від 16.03.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як вибрати садовий секатор?

Як вибрати садовий секатор?

Відповідальне ставлення до вибору садового секатора дозволить починаючому садівникові правильно виконувати обрізку гілок плодових дерев і чагарників. Тільки з якісним садовим інструментом можна здійснити санітарну і формуючу обрізку саду, а так само нарізати і підготувати черешки. Конструктивною особливістю всіх видів даного інструменту є те, що вони повинні робити виключно гострі і рівні зрізи. Їх леза повинні бути гострі як садовий ніж. Тільки так можна отримати рівний і чистий зріз, що сприятиме швидкому загоєнню рани і рівному утворення рубця.

Вибираючи для садових робіт інструмент можна помітити, що секаторы садовые бувають двох основних видів:

1. Садовий секатор з нерухомою наковаленкой. Як ви вже зрозуміли, одна робоча частина інструмента є нерухомою. Саме її називають ковадлом. На неї спирається гілочка або пагін, в той час як рухома частина здійснює зріз. При цьому після закінчення зрізу лезо впирається в ковадло. Для того, щоб рухоме лезо НЕ затупилося, опорне виконують з більш м'якого металу. Основне призначення - обрізка твердих і товстих гілок. Ідеальний для проведення санітарної обрізки плодових дерев. Можна різати гілки смолистих порід дерев.

2. Садовий секатор з паралельно розташованими лезами. У ньому працюють обидва леза. Робоча лезо секатора ковзає по опорному лезу, що дозволяє краще захоплювати і фіксувати відрізану гілку. У момент зрізу відбувається втягування пагона між лезами. Подібний тип садового інструменту можна застосовувати при виконанні всіх видів робіт в саду, що вимагають обрізки. Не придатний даний вид інструменту для обрізки смолистих порід. Леза в процесі будуть злипатися і різати буде неможливо.

Технічні моменти вибору садового секатора.

Вибираючи для свого арсеналу садовий секатор, не варто звертати увагу на його зовнішній вигляд. На це можна подивитися потім. Найголовніше це зручність використання і функціональність інструменту. Отже, на що слід звернути увагу:

Робоче лезо. Якісний інструмент повинен мати гостре лезо. Тільки так можна виконати зріз без розриву тканин. До того ж лезо не повинно бути занадто тонкими. В іншому випадку його ріжучакромка швидко деформуються, не встигнувши як треба попрацювати.

Опорне лезо. Воно повинно мати вигнутий вид. Це необхідно для зручності роботи з пагонами різних діаметрів. Добросовісний виробник оснащує опорні леза садових секаторів спеціальною канавкою. Штука необхідна і дуже корисна. По ній стікає сік, в результаті чого ріжучі площині не забруднюються і не залипають.

Затяжна гайка або утримуючий болт. Вони забезпечують надійному кріпленню лез і їх утриманню в одній паралельній площині. Головне оцінити, чи не будуть вони з часом послаблюватися.

Пружина і її хід. Кращим пристосуванням в судовому секатор буде пружина в вигляді кільця з довгими плечима. Проста пружина не годиться. Може вискочити. До того ж її хід повинен бути м'яким, не вимагає зайвих зусиль.

Амортизатор. Елемент необхідний для пом'якшення віддачі в момент змикання лез. Якщо його немає, то можливі поява болю і навіть ушкодження кисті.

Наявність замку. Фіксує леза секатора в зімкнутому положенні.

Але на мій погляд, найкращим з погляду функціональності буде секатор з храповим механізмом. З його допомогою можна обрізати найтовстіші гілки, не докладаючи при цьому особливих зусиль. Всього-то знадобиться кілька зайвих рухів.

16.03.2019Рівне-Ракурс №10 від 16.03.2019p. 
На головну сторінку