Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №906 від 28.03.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Які курячі яйця купувати – білі чи коричневі?

Нерідко, опиняючись перед полицями з лотками курячих яєць, господині постають перед дилемою: якого кольору яйця обрати. Особливо якщо крім кольору, вони відрізняються ще й за ціною. Можливо, виробник знає те, чого не знаємо ми?

Різниця – в курячих «генах»

Відтінок шкаралупи курячого яйця – справа виключно «спадкова». Тобто певні породи курей, зазвичай зі світлим пір’ям, несуть білі яйця, а руденькі несучки – переважно коричневі.

Товщина шкаралупи – не показник

Думка експертів з цього приводу одностайна: міцність шкаралупи повністю ідентична як у білих, так і у коричневих яєць. Товщина оболонки яйця знову ж таки залежить від несучки: молоді кури зазвичай відкладають більш міцні яйця. Старші ж птиці вже такого здоров’я не мають, мінералів у організмі менше, а тому і їх яйця мають більш тонку шкаралупку.

Який колір корисніший?

Кулінарні фахівці стверджують, що колір шкаралупки зовсім не впливає на якість і вміст вітамінів і мінералів. Більше того, немає навіть різниці у смакових властивостях і тих, і інших. Тож для хорошої яєчні однаково добре підійдуть як коричневі, так і білі яйця.

Коричневий – улюблений колір домашніх несучок

Найчастіше яйця домашніх курей мають саме коричневий або світло-коричневий відтінок. Крім того, відрізняється і серединка – жовток, як правило, насиченого жовтого а той жовтогарячого кольору. Але ця кольорова гамма – виключно заслуга корму, яким годують курей у домашньому господарстві.

За корм доплачує споживач?

Насправді, завищена ціна на коричневі яйця – не більше, ніж звичайнісінька спекуляція на їх начебто «домашньому» вигляді. Виробники стверджують, що породи курей з рудим пір’ям, які несуть коричневі яйця, зазвичай крупніші за білих, а відтак вимагають більше корму. От ці витрати на корм і компенсуються більш високою ціною. Але ж яйця від того кориснішими не стають. То чи варто платити більше?

Білі яйця – для великодніх крашанок

Незважаючи на те, що темна шкаралупа вже від природи має певний кольоровий пігмент, все ж таки фарбуванню краще піддаються білі яйця. Чи то харчовий фабричний барвник, чи звичайнісіньке цибулиння – насиченіший колір після фарбування матимуть яйця саме з білою шкаралупкою. Тож майте на увазі цей факт, готуючись до Великодня.

28.03.2019



Рівне-Ракурс №10 від 28.03.2019p. 
На головну сторінку