Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №908 від 11.04.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

6 тривожних сигналів про те, що ви п’єте мало води

6 тривожних сигналів про те, що ви п’єте мало води

«Це не про мене, – скажете ви, – адже протягом доби я кілька разів п’ю чай, каву, корисні фреші, натуральні компоти і газовані напої без цукру!» Все це дуже смачно і подекуди навіть корисно для організму, та все ж для його нормального функціонування цього замало. І найчастіше проблеми зі здоров’ям виникають через те, що ми ігноруємо чи забуваємо пити просту чисту воду.

Через брак води із організму не виводяться токсини, порушуються обмінні процеси, відбувається загальне зневоднення. Постійна нестача води в організмі може бути не помітною і навіть звичною, адже наше тіло просто адаптовується до такого стану. Однак це зовсім не означає, що воно почувається здоровим і повноцінним.

Щоб зрозуміти, чи достатньо ви п’єте води, перевірте себе на наявність 6-ти ознак, які продемонструють вам реальну ситуацію.

1. Сухість в очах

Ви відчуваєте сухість та свербіж в очах, часто помічаєте почервоніння білків? Коли води в організмі стає недостатньо, наші слізні канали пересихають. Це може викликати в очах неприємні, а з часом і незворотні процеси. Не поспішайте бігти в аптеку за очними краплями, а просто попийте води.

2. Суха шкіра

Шкіра обличчя стала тьмяною і сухою, незважаючи на те, що ви регулярно користуєтеся зволожуючими кремами? Шкіра наче монітор комп’ютера відображає все, що відбувається з організмом всередині. Якщо ви страждаєте від надмірної сухості шкіри, то скоріш усього це якраз пов’язано з нестачею води в організмі.

3. Посилене серцебиття

Відчуваєте, що пульс стає частішим і з грудей «вискакує» серце навіть при мінімальному фізичному навантаженні? Коли кров у системі кровообігу втрачає воду, вона стає в’язкою, її обсяг зменшується, вона повільніше циркулює. У результаті навантаження на серце збільшується, пульс стає частішим, кровообіг порушується, а органи не отримують достатньо кисню.

4. Біль у суглобах

Іноді при інтенсивних рухах у суглобі виникає раптовий біль, наче туди хтось встромив гостру спицю. Знайомо? Багато людей, навіть в досить молодому віці, відчувають біль у суглобах. У декого він з’являється після бігу або стрибків. Пояснення просте: наші хрящові диски на 80% складаються з води, щоб суглоби не терлися і не шліфувалися один об одного, особливо при інтенсивних навантаженнях. Коли ж в організмі не вистачає води, «змазка» пересихає і різкі рухи починають викликати хворобливі відчуття.

5. Зменшення м’язів

Як і хрящі, так і суглоби, м’язи на половину складаються з води. При нестачі води в організмі, при його зневодненні, втрачається волога – зменшується обсяг м’язової маси. Усі спортивні тренери і лікарі одностайні у висновку, що навіть під час тренування необхідно періодично пити воду.

6. Хронічна втома і сонливість

Ви все частіше відчуваєте втому, навіть зранку, після 8-ми годин міцного сну, уже й кава не допомагає? А після кількох годин робочого дня взагалі починаєте засинати на ходу? Причина – та ж сама. Якщо організм не отримує воду ззовні, то він починає запозичувати її зсередини – з крові. Це призводить до нестачі кисню, спочатку у крові, а потім і у всіх органах. Це і викликає почуття сонливості та хронічної втоми.

Загальна кількість води, яку може утримувати наш організм, з віком зменшується. Тому у старшому віці необхідно свідомо збільшувати споживання води. Хоча ознаки передчасного старіння більш очевидні зовні, ту шкоду, яку зневоднення завдає внутрішнім органам, в кінцевому результаті буде відчуватися ще протягом довгого часу. Щоб зменшити пов’язані з цим ризики, потрібно дотримуватися питного режиму протягом усього життя.

11.04.2019



Рівне-Ракурс №10 від 11.04.2019p. 
На головну сторінку