Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №908 від 11.04.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Цікаві факти як їжа впливає на сон

Цікаві факти як їжа впливає на сон

«Добре їсти, довго спати – Бог здоров’я мусить дати!» – казали наші мудрі предки. Те, що ви їсте, безперечно впливає на якість вашого сну. Їжа примусить вас або швидко заснути, або рахувати зорі до самісінького ранку. Щоб і вночі виспатись, і прокинутись без проблем, пропонуємо вам 9 цікавих фактів про їжу і сон, які варто знати кожному.

1. Кава зранку

Щоб бути бадьорим зранку, звикли випивати філіжанку кави чи чаю? Так, кофеїн, який міститься в цих напоях, змушує організм прокинутися. Але якщо ви плануєте заснути без проблем, то вам варто відмовитись від напоїв з вмістом кофеїну вже за 4 години до сну.

2. Чому після обіду хочеться спати

Ви відчуваєте, що якраз після обіду вам дуже хочеться примоститись в тепленьке, м’якеньке ліжечко і вимкнути телефон. Не варто звинувачувати в цьому хороший обід. Це пов’язано з біоритмами, і це природно. У багатьох країнах популярним є післяобідній відпочинок. Після нього сили відразу відновляться і робота піде набагато швидше. Якщо у вас є можливість відпочити, скористайтесь нею.

3. Як діє енергетик

Якщо ви п’єте енергетики, щоб бути активним і бадьорим, ми розвіємо цей «енергійний» міф. Ці напої й справді містять багато кофеїну, цукру та різних не дуже корисних речовин для організму. Завдяки такому складу ви будете бадьорі, але не так довго, як обіцяють виробники. Енергетик має нетривалу дію. Після години відносної активності вам і не доведеться рахувати овечок, щоб заснути. Сонливість посилиться в рази.

4. Що їсти, щоб заснути

Якщо ви маєте проблеми із засинанням, перегляньте свій денний раціон, а особливо те, що ви їсте перед сном. Їжа має бути багата на вуглеводи, оскільки вони виробляють триптофан, що розслабляє м’язи, заспокоює нервову систему і тим самим викликає сонливість. Але в усьому потрібно знати міру. Не варто перед сном їсти булочки, печиво, які викличуть тільки важкість у шлунку. Краще з’їсти кілька ложок вівсяної каші або шматочок хліба з різними злаками.

5. Здоровий сон без алкоголю

Мрієте про хороший, повноцінний сон – відмовтесь від алкоголю. Через нього в організмі відбуваються стрибки рівня цукру, який не дає організму перейти до глибокої фази сну. І не важливо, чи спатимете ви 5 годин чи 10, відчуватимете себе так чи інакше втомленим і невиспаним.

6. Тирамін – ворог спокійного сну

Тирамін – це амінокислота, яка діє на організм людини подібно до енергетика, але більш тривалої дії. Він за своєю дією схожий на адреналін, підвищує тонус м’язів, провокує нервову збудливість, підвищує тиск і рівень цукру. Тому, якщо ви хочете швидко заснути, уникайте перед сном таких продуктів як шоколад, сир, копченості, кисла капуста, бобові, печінка птахів, червоне вино, авокадо і фрукти.

7. Чи справді мелатонін допоможе заснути

Навколо мелатоніну крутиться багато дискусій про те, чи справді він допомагає швидше заснути. Мелатонін – це гормон, який виробляється нашим мозком тоді, коли стає темно, настає ніч і тим самим регулює цикл сну. Науково не доведено, що приймаючи мелатонін він якось впливає на якість сну. Але підтверджено, що саме він допомагає швидше заснути. Найбільше мелатоніну міститься у рисі, кукурудзі, ячмені, бананах, моркві, помідорах та висівковому хлібі.

8. Магній і кальцій подарують хороший сон

Магній і кальцій корисні для нашого організму не лише для росту і розвитку, а й для повноцінного відпочинку. Якщо в організмі не вистачає магнію і кальцію, виникають стреси, депресивні стани, спазми м’язів і це все допомагає розвиватись безсонню. А якщо цих мінералів в організмі достатньо, м’язи перед сном розслабляться і ви спатимете, мов на хмаринці. Тому протягом дня вживайте горіхи, рибу, шпинат і пийте молоко.

9. Навіщо перед сном їсти тунець і гарбузове насіння

Триптофан – дуже корисний для людини, оскільки регулює функцію ендокринної системи, що запобігає анемії, регулює кров’яний тиск, відповідає за синтез гемоглобіну. Колись було поширене твердження, що саме м’ясо індички, через великий вміст триптофану, допомагає людині заснути. Але вміст його в індичатині дуже мізерний, він навіть не позначиться на якості сну, не кажучи вже про те, щоб сприяти засинанню. Найбільше триптофану міститься в яєчному білку, сої, тунці, гарбузовому і соняшниковому насінні.

11.04.2019



Рівне-Ракурс №10 від 11.04.2019p. 
На головну сторінку