Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №277 від 01.02.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#МНС застерігає...

Зеленуватий лід - безпечний для пішохода

Зеленуватий лід - безпечний для пішохода

У зимовий період зростає імовірність нещасних випадків на водних об’єктах, особливо - на льоду. Тільки в 2006 році на водоймах міста Рівне загинуло п’ять чоловік.

Тому для запобігання таких випадків слід дотримуватися правил безпеки та надання першої допомоги потерпілим:

• без потреби не виходьте на лід;

• перш ніж ступити на лід, з’ясуйте товщину льодового покриву (у різних місцях річок та приток товщина льоду може бути різною);

• у гирлах річок та приток міцність льоду ослаблена течією;

• коли вам треба перейти замерзлу водойму, користуйтеся обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками;

• категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

Перш ніж ступити на кригу, візуально визначте товщину льодового покриву на водоймі. Безпечним для пішохода вважається лід зеленуватого відтінку.

При переході замерзлої водойми особливу обережність слід виявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, а також кущами і травою, що виступають на поверхню.

Якщо ви провалилися під лід, намагайтеся пересуватися до того краю ополонки, звідки йде течія. Це гарантія того, що вас не затягне під кригу. Діставшись до краю ополонки, намагайтеся налягти грудьми на закраїну і закинути ногу на кригу. Головне - розташувати своє тіло так, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із пролому, відходьте в той бік, звідки ви прийшли (там міцність льоду вже перевірена).

Небезпечне і ковзання на кризі водоймищ та річок. Щоб уникнути нещасних випадків, слід пам’ятати, що крига не скрізь однакової товщини. Там, де ще вчора була рівна поверхня, сьогодні можна провалитися в ополонку, прорубану рибалкою.

Нерідко небезпечним є товстий шар снігу на кризі. Під його вагою лід прогинається, і утворюються тріщини, через які легко просочується вода. І навіть у сильні морози вона не замерзає. Небезпечні також і чисті від снігу місця на кризі, утворені від ополонок. Помітити їх при швидкому русі на ковзанах чи лижах важко, тому всім слід запам’ятати ось що: пересуватися по поверхні замерзлого водоймища можна лише у тому випадку, коли товщина криги не менша 5-7 см. А для переправи автомобілів, залежно від їх ваги, крига повинна мати товщину 25-55 см, для ковзання - не менше 20-25 см. Інтервал між пішоходами повинен бути 6-8 метрів. Рухатися по кризі слід тільки в позначених місцях.

Також пам’ятайте, що ні в якому разі не можна підходити близько до необгороджених ямок та вибоїн, треба обминати ділянки скреслої криги, вкрай небезпечно стрибати з крижини на крижину; під час льодоставу не слід користуватися плавзасобами, не можна з’їжджати на санчатах і ковзанах із крутих берегів безпосередньо на кригу, не перевіривши її міцність.

Надання допомоги людині, яка провалилася під лід, потребує зібраності та виваженості дій. Перш за все, протягніть потерпілому дошку, довгу жердину, палицю, мотузку, зв’язані паски тощо. Якщо вам все-таки необхідно вийти на лід для надання допомоги, то ляжте на його поверхню, і повзіть, штовхаючи рятувальний засіб перед собою, або, кидаючи вперед мотузку чи пасок. Добре, якщо ви одягнете на себе рятувальний жилет.

Громадяни, будьте обережні!

01.02.2007Сергій ВАСЬКОВЕЦЬ, провідний фахівець Рівненського МУ ГУ МНС України в Рівненській областіРівне-Ракурс №10 від 01.02.2007p. 
На головну сторінку