Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №914 від 23.05.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як позбутися мокреця

Як позбутися мокреця

Цю рослину ви можете зустріти на городах, у садах, на засмічених територіях, біля будинків. З кожного насіннячка вона утворює тонкі пагони, які розповзаються в усі боки та вкорінюються, через два тижні з’являються квітки, ще через два - тисячі насінин, що розсипаються навколо і швидко проростають. І так протягом усього року.

Через це рослина здобула славу злісного бур’яну, від якого складно позбутися. Народні назви цієї рослини: «мокричник», «грижник», «серцева трава». Ботанічна ж назва «зірочник середній».

Незважаючи на таку славу, позбутися від нього нескладно: необхідно лише раз побризкати гербіцидом. Найпоширеніший із групи таких препаратів - Раундап, хоча інші також ефективні. Варто тільки пам’ятати, що бризкати треба на зелене листя, тому що лише так Раундап може потрапити у рослину. Він діє на одну з ланок метаболізму, що і приводить до загибелі рослини.

Цей препарат є дієвим тільки для рослин (однолітні та багаторічні бур’яни) і нешкідливий для інших істот (дощові хробаки, паля, жуки, гусениця та ін.). Не діє і на насіння, яке лежить на поверхні ґрунту, тому через деякий час з нього виростають нові рослини. Їх теж необхідно буде обприскувати.

При цьому культурні рослини варто захищати плівкою або щитами, оскільки вони також можуть постраждати від препарату. Навіть одна крапля цього гербіциду на листочку може викликати ушкодження рослини. Тому не обов’язково бризкати занадто інтенсивно. Варто лише злегка бризнути у центр розетки, - і ефективно, і ощадливо.

Але мало хто знає, що мокрець - лікарська рослина, застосовується в народній медицині досить багатьох країн. Вважається, що препарати з нього поліпшують роботу серця і стан нервової системи, зменшують хворобливі відчуття, зупиняють кровотечу, сприяють загоєнню гнійних ран, розсмоктують пухлини різного походження, мають протизапальну, антисептичну та протицинготну дію.

Настій трави або сік вживають при захворюваннях жовчного міхура та печінки, легенів (особливо при кровохарканні), при блювоті із кров’ю, геморої, а також хворобах щитовидної залози (тиреотоксикоз). Настоєм трави промивають очі та лікують початкові стадії помутніння кришталика (катаракта), використовують для очищення шкіри (вугри, висипання, гнійні рани) - як примочки, ванни - при набряках ніг і нервовому збудженні. Свіжі рослини додають у салати для лікувально-профілактичного харчування, при хворобах легенів, серця, печінки та нирок. Взапас рослину заквашують (можна з капустою) і маринують (можна з грибами, огірками або одну рослину). Для заготівлі траву зривають і висушують у затінку, розклавши тонким шаром.

Застосування. Всередину: сік свіжої рослини з медом - по чайній ложці 4-6 разів на день; настій: чайна ложка на одну склянку окропу, настоюють у термосі 8 годин - по чверті склянки 4 рази на день; салат: із зеленою цибулею, кропом, вареним яйцем, заправлені вершками або сметаною (можна і за іншими рецептами). Зовнішньо: відвар або настій трави для промивань і компресів.

23.05.2019



Рівне-Ракурс №10 від 23.05.2019p. 
На головну сторінку