Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №916 від 12.06.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Чим бактерицидні лампи (купить бактерицидный облучатель) відрізняються від кварцових ламп

Чим бактерицидні лампи (купить бактерицидный облучатель) відрізняються від кварцових ламп

Важливо розуміти, що бактерицидні УФ-лампи і звичайні кварцові лампи (наприклад, кварцова лампа «Сонечко») - це не одне і теж. Так, обидва типи цих ламп є ультрафіолетовими випромінювачами, але з різними конструктивними і призначеними для користувача характеристиками.

Про кварцових УФ-лампах

Кварцова лампа може ефективно застосовуватися в медицині при лікуванні запальних захворювань в лікувальних, лікувально-профілактичних, санаторно-курортних установах, а також на дому. Застосовуючи кварцові лампи можна з успіхом лікувати:

- артрити, запальні захворювання органів дихання, бронхіальної астми;

- гнійні рани і виразки, пролежні, опіки і відмороження, мастити і т.д .;

- афтозні стоматити, пародонтоз та ін .;

- захворювання і травми опорно-рухового апарату;

- шкірні захворювання (екзема, псоріаз, різні грибки і т.д.).

Крім того, потрібно купить бактерицидный облучатель, що є ефективним лікувальним і профілактичним засобом, довгий час вони застосовувалися для знезараження повітря, так як вони ще й вбивають мікроби. Але в даний час кварцові лампи для знезараження повітря і поверхонь практично не застосовуються, так як їх витіснили безпечні і спеціалізовані лампи - бактерицидні.

Господині на замітку

Якщо вам потрібно саме знезаражувати повітря від мікробів, бактерій і вірусів, то краще не витрачайте час даремно на вивчення і вибір кварцових ламп і кварцових опромінювачів. Для знезараження повітря, води і поверхонь використовуються різні спеціалізовані бактерицидні прилади (рециркулятори, опромінювачі та інші установки) на основі бактерицидних ламп.

Про безозонових бактерицидних УФ-лампах

Вся справа в тому, що кварцові лампи зобов'язані своїй назві склу з однойменною назвою - кварцового скла. Воно пропускає через себе весь спектр, що випромінюється ртуттю, в тому числі озонообразующій. А озон не потрібен при знезараженні повітря, а в великих обсягах озон смертельно небезпечний, оскільки володіє високою окисляє здатністю, окислюючи все живе і неживе, тому кварцове скло в лампах для знезараження було замінено на увіолеве. Таке скло здатне фільтрувати шкідливий озонообразующій спектр.

Але лампи з увіолеві склом не стали чомусь називатися увіолеві, а називаються бактерицидними, сама назва яких підкреслює їх призначення (корінь слова утворений від слів «бактерії» і лат. «Caedo» - вбиваю).

Для підтвердження доцільності застосування бактерицидних ламп в боротьбі з мікробами і вірусами ми зробимо витяг з висновку і рекомендацій НДІ туберкульозу МОЗ РФ і Регіональної лабораторії Наукового центру вірусології і біотехнології «Вектор»:

Пряме УФ бактерицидну опромінення повітря і поверхні відкритими облучателями і активна рециркуляція повітря бактерицидними облучателями-рециркулятор дозволяє забезпечити повну бактерицидну обробку (знезараження) знаходиться на поверхні і в повітрі вірусу «пташиного грипу» H5N1 серотипу в відповідно до технічних параметрів по продуктивності, представленими в технічній документації (паспорті) облучателей.

Ці результати наукових досліджень свідчать про повне знезараження і знищення хвороботворних бактерій бактерицидними лампами.

Наступне.

В результаті кварцування повітря кварцовими лампами він збагачується озоном, який при перевищенні гранично-допустимої концентрації смертельно небезпечний (або отруйний, або дуже токсичний - розумійте, як хочете), так як сильно окисляє все живе і неживе, тому після кварцування приміщення слід провітрювати. Режим безперервної роботи звичайної кварцовою лампи становить не більше 30 хвилин з наступною перервою не менше 15 хвилин.

Озон дуже токсичний внаслідок високої окислювальної здатності. Вплив озону на організм може призводити до передчасної смерті, так як він пошкоджує тканини органів дихання, а при впливі на холестерин в крові людини утворює нерозчинні форми, що призводять до атеросклерозу.

Бактерицидні лампи не утворюють озон, тому що скло лампи відфільтровує озонообразующую спектральну лінію 185 нм. Внаслідок цього можна зробити висновок, що робота бактерицидних ламп не викликає виділень озону навіть у мінімальних концентраціях, тому їх застосування безпечно для органів дихання, і приміщення з безперервно працюють бактерицидними лампами в обов'язковому провітрюванні не потребують.

Ми сподіваємося, що дали відповіді на деякі питання, які виникають у споживачів при виборі між кварцовими лампами і бактерицидними рециркулятора і облучателями.

Наведені вище відмінності не потрібно вважати однобокими доводами на користь застосування бактерицидних ультрафіолетових ламп. Просто у кварцових ламп своя сфера застосування і свої корисні споживчі якості.

12.06.2019



Рівне-Ракурс №10 від 12.06.2019p. 
На головну сторінку