Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №923 від 29.07.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Кран балка: чи потрібна вона на виробництві

Кран балка: чи потрібна вона на виробництві

Людина постійно прагне полегшити будь-який процес, особливо виробничий. В ході роботи, де потрібно переміщати різні вантажі, без механізмів і пристосувань не обійтися. Зараз час новітніх вантажопідйомних пристроїв, серед яких найбільшою популярністю і попитом користується таке обладнання, як кран балка. Техніка широко застосовується в будівельній галузі, при розвантаженні різних складів, обслуговування штучних вантажів, контейнерів, лісових вантажів. Її використовують як на великих заводах, так і на приватних підприємствах, що дозволяє економити час і виробничі витрати.

Кран балка опорна і підвісна

Один з видів сучасного вантажопідйомного обладнання - кран-балка https://installcraneserv.com/kran-balka-g-p-10t-za-20-dnej/, що використовуються при підйомі і транспортуванні вантажів з певним тоннажем. Принцип її роботи полягає в наступному: за допомогою кріпильних систем на механізм підйому кріпиться вантаж. Кріпильним елементом можуть служити гаки, вантажні електромагніти, грейфери, візки та інші системи. Коли вантаж буде надійно закріплений, його піднімають на необхідну висоту за допомогою чинного підйомного механізму. Ключовими параметрами будь-якого крана є його вантажопідйомність і висота підйому талі. Після підняття вантаж переміщають на необхідну відстань у горизонтальній площині по рейкових шляхах. Робочим простором крана називається проліт крана, це ще одна основна характеристика. Коли вантаж розташується над місцем розвантаження, його опускають і від'єднують кріплення. На сьогоднішній день більша частина кранів досить невибаглива до умов зовнішнього середовища і в звичайному режимі роботи функціонують при температурах -20 - + 40 ° С.

Класифікація

Кран балки класифікують на підвісні і опорні. Опорна кран балка конструктивно представляє несучу балку, електричну таль, яка переміщається по ній, пульт управління і допоміжні пристрої. З двох сторін розташовуються «кінцеві» балки, використовувані для пересування талі по крановим коліям по верхньому поясу балки підкранової колії. Підвісна кран складається з балки, з ходовими колесами кінцевих балок, що спираються на підкранові рейки, які встановлюються в стельових перекриттях приміщень. Пересуваються крани по нижніх поясах підкранової колії, підвішеного до перекриття. Підвісні кран балки мають невелику будівельну висоту, а також вага її, менше ніж у мостових кранів тих же розмірів.

Кран балка опорна і підвісна

Монтаж

Проводити установку кран балки необхідно тільки фахівцям, адже монтаж вимагає дотримання техніки безпеки. На установку кран балки витрачається не мало часу, так як конструкція складається з великої кількості частин. Перед початком робіт фахівці проводять оцінку приміщення, його конструктивні особливості, місце розташування самого крана. Далі встановлюють терміни, а також потреба використання додаткових підсобних засобів.

Установка кран балки може бути здійснений різними методами. На початку можна змонтувати підкранові шляхи і вже потім провести збірку частин крана поелементно. Або зібрати кран-балку на спеціальному майданчику і транспортувати в потрібне місце.

Управління

Чим зручніше і розумніше управління кран балкою, тим вища продуктивність її використання. Найчастіше управління кран балками здійснюється з підлоги. Це може бути управління з допомогою підвісної кнопкового пульта, який пересувається разом з кранової візком, а також управління за допомогою системи дистанційного радіоуправління, що більш зручно, так як оператор може знаходитися в безпосередній близькості від місця вантажно-розвантажувальних робіт і приймати в ньому пряму участь. Це знижує ризик пошкодження вантажів, що транспортуються.

Призначення і застосування

Кран балки відрізняються функціональністю і надійністю, довговічністю і практичністю. Раніше їх застосовували тільки в закритих приміщеннях, або під навісом. Зараз же застосовують різновиди, експлуатація яких здійснюється як в закритому приміщенні, так і на відкритому повітрі. Такий вуличний варіант оснащений додатковим захистом механізму і електрообладнання від несприятливого впливу навколишнього середовища.

29.07.2019



Рівне-Ракурс №10 від 29.07.2019p. 
На головну сторінку