Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №991 від 19.11.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Дихальні вправи допоможуть позбутися багатьох проблем

Дихальні вправи допоможуть позбутися багатьох проблем

Процедури з очищення легенів корисно доповнювати дихальними вправами. Заняття слід проводити стоячи, з прямою спиною, розставивши ноги на ширину плечей. Спочатку слід повільно вдихнути повітря на повні груди, після чого приблизно на 30 секунд затримати дихання, видихнути й знову затримати дихання. Робити цю вправу слід не менше 10 разів поспіль, як мінімум тричі на добу. Це допоможе не тільки зміцнити легені, а й посилити процес їх очищення.

Шуньяка–це дихання із затримкою після видиху, яке ще називають вакуумним диханням. Сядьте на підлогу в зручну позу, випряміть хребет і глибоко вдихніть. Потім зробіть довгий і безперервний видих, доки легені не звільняться від повітря повністю. Далі затримайте дихання і втягніть живіт якомога глибше. Затримайтеся в такому стані на 5-10 секунд і зробіть повільний і плавний вдих. Відновіть дихання. Шуньяку можна повторити 5-10 разів, ліпше вранці на порожній шлунок.

Пурака–це повний і безперервний вдих. Видихніть і починайте повільно, спокійно і безперервно вдихати, якомога більше розтягуючи час вдиху. Далі без затримки дихання також повільно видихайте, без ривків і різких рухів. Повторіть 5-10 разів. Стежте за тривалістю вдиху: що довшим він буде, то ліпше. Таке дихання дуже корисне людям зі слабкими легенями й серцем. Ефект від нього прирівнюється до ефекту від занять плаванням.

Кумбхака–це затримка дихання після вдиху. Зробивши Пураку, затримайте повітря в легенях на 5-20 секунд, бажано, щоб затримка дихання була удвічі довшою самого вдиху. Після цього повільно видихніть. Починайте з 5 циклів такого дихання. Стежте за животом–він має бути в середньому положенні: не надто випнутим чи втягненим. Намагайтеся не збиватися з ритму, рахуйте подумки. Кумбхака добре вентилює легені.

Речака–це повний видих. Після затримки дихання (кумбхака) зробіть повільний плавний безперервний видих. Намагайтеся видихнути до кінця, щоб легені повністю звільнилися від повітря, яке зазвичай залишається в них після того, як ми видихаємо. Це можливо, якщо видихати дуже повільно й невеликим повітряним потоком.

Стежте за тим, щоб не було неприємних відчуттів, задухи чи запаморочення. У результаті 10-хвилинної дихальної гімнастики легені повністю звільняються від вуглекислого газу та застояного повітря, до того ж, збільшується об’єм насиченої киснем крові в організмі.

19.11.2020



Рівне-Ракурс №10 від 19.11.2020p. 
На головну сторінку