Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №999 від 21.01.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Чи корисні насправді пророщені зерна?

Чи корисні насправді пророщені зерна?

Про те, що пророщені зерна корисні, знають всі, але як зробити, щоб енергія пророслих зерен допомогла нам зберегти здоров’я?

Споживання пророслого насіння – один із найдавніших і підтверджених способів зміцнити здоров’я. Пророщують гречку, гарбуз, льон, ячмінь, овес, кукурудзу, сочевицю, горох, сою, кунжут, але найчастіше з цією метою використовують пшеницю.

У чому користь?

Проросле насіння містить всі незамінні амінокислоти, вітаміни та мікроелементи, які потрібні нашому організму. Крім того, коли ми пророщуємо зерна, речовини, що містяться в них, переходять в легко засвоювану форму, і в них у багато разів збільшується вміст вітамінів.

Пшениця багата на калій, який робить наші м’язи пружними і зміцнює серцевий м’яз. Хром і літій, що містяться в проростках, позитивно впливають на нервову систему і захищають нас від нервового виснаження.

Зовнішні оболонки зерна багаті клітковиною, яка сприятливо впливає на травлення, стимулює роботу кишечнику. Регулярне вживання пророслого насіння може навіть бути профілактикою раку товстої і прямої кишки. Клітковина також виводить з організму токсини.

Тривале вживання пророслої пшениці покращує зір і позитивно позначається на стані волосся, нігтів, зубів, шкіри. Також пророслу пшеницю можна порекомендувати тим, хто вирішив позбутися зайвої ваги.

Але варто пам’ятати, що пророслі зерна пшениці – це досить важка для шлунку їжа, тому їсти її краще в першій половині дня. Людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, перш ніж вживати пророслі зерна, краще проконсультуватися з лікарем.

Як правильно пророщувати?

Пшеницю (як і інші злаки чи бобові) для пророщування краще купувати в аптеках або спеціалізованих магазинах, оскільки зерно для сівби обробляється отрутохімікатами.

Добова доза пророслої пшениці для однієї дорослої людини – 50-100 г (4 ст. л.). Перед пророщуванням зерна слід добре промити, перебрати і залити водою. Важливо, щоб зерна не пересихали, тому використовувати для пророщування краще глибокі тарілки. Але води потрібно не надто багато, вона повинна бути на рівні верхнього шару зерен. Зверху зерна можна накрити вологою серветкою або марлею.

До вживання злак буде готовий приблизно через 24 години, якщо зерна знаходилися в теплі, і через 32-34 години, якщо в холодильнику. Їстівним вважається зерно з паростком приблизно 1 мм.

Як їсти?

Пророслу пшеницю, як і інші злаки, можна їсти, змішуючи з медом, родзинками, горіхами. Можна припустити зерна через м’ясорубку і отриману кашку додавати в салати. А можна підсушити і перемолоти в кавомолці – отримане борошно додають у салати, соуси, приправи.

Для тих, хто не може або не хоче їсти пророслі зерна в сирому вигляді, можна робити з них каші і киселі.

Пророщені зерна – унікальний натуральний продукт, який допоможе нам підтримувати організм в хорошій формі і залишатися завжди активними і здоровими!

Важливо!

Не варто їсти пророслі зерна з великими зеленими паростками і ті, які зберігалися більше двох діб. Не можна також споживати зерна, які не проросли протягом кількох діб.

Джерела молодості і здоров’я

Пшениця

У зернах міститься 26?% білку, а кількість антиоксидантів при пророщуванні збільшується в 11 разів і досягає свого максимуму на п’ятий день. Саме із зелених паростків пшениці готують культовий напій йогів і зірок шоу-бізнесу (Мадонна, Річард Гір, Вікторія Бекхем) під назвою «вітграсс». Сік має класичний трав’яний відтінок і трохи солодкуватий присмак.

Жито

Білків у житніх зернах менше, ніж у пшеничних, – 13?%, але загалом їхня дія схожа: вони допомагають покращити роботу кишечнику і нормалізувати його мікрофлору.

Гречка (зелена)

У насінні гречки міститься максимальна кількість рутину, який сприяє зміцненню стінок судин, у тому числі серця.

Нут

У бобах нуту (або турецького гороху) міститься аж 30?% білку. При цьому він дуже низькокалорійний (трохи більше 100 ккал) і має приємний горіховий присмак.

Соняшник

У насінні соняшнику досить багато жиру (приблизно 60?%), але він ненасичений, тому не шкодить судинам. Проросле насіння чудово підходять для десертів.

Кунжут

У кунжутному насінні так багато кальцію, що воно навіть перевершує в цьому плані деякі сорти сиру. Тому пророщені зернята радять додавати в їжу дітям, вагітним і тим, хто відновлюється після переломів.

21.01.2021



Рівне-Ракурс №10 від 21.01.2021p. 
На головну сторінку