Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №286 від 05.04.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#N-km

Стережіться молока!

В Україні щороку зменшується поголів’я корів молочної породи. У березні цього року поголів’я корівок зменшилося ще на 8,3 відсотка порівняно з минулим роком і становить

3,3 мільйона голів. Фахівці стверджують - це менше, ніж у повоєнний час. Наприклад, у 1946-му корів було на мільйон більше. Насторожує такий статистичний парадокс: як при значному скороченні поголів’я й стабільно низькому показникові надоїв від однієї корови (не більше 3000 кг) у країні не знижується виробництво молока, яке становить 13-14 тонн на рік. Кажуть, що молокозаводи або приховують реальну кількість заготовленого молока, або під час випуску готової продукції використовують різні молочні замінники (соєві продукти, рослинне масло).

Невидимі автобуси

За статистикою, дорогами Рівненщини курсує 51 шкільний автобус. Проте якось їх не вельми видно, і багато хто дивується з того, що вони взагалі є. Користуються автобусами майже вісімдесят відсотків школярів. І це непогано. Але автобуси, як і всяка техніка, також виходять з ладу, старіють, і їхній парк треба поновлювати. Тим часом, торік наша область не отримала жодного автобуса для перевезення дітей. Кажуть, що в поточному році Київ один автобус все ж до нас надішле. Вартість автобуса для школярів – 150 тисяч гривень.

Пасажирам бракує культури

Здається, Рівненщина вже перенасичена різними видами транспорту для перевезення пасажирів. Нам особливо заздрять приїжджі, приміром, з Полтавщини та Вінниччини. У них там між селами курсують старі ЛАЗи, як у колишні часи, а маршрутки є рідкістю. Утім, у багатьох західних областях, де перевізників така ж кількість, як у нас, громадяни поводяться культурніше: ніхто з молодих не сідає на перші місця з написом ”Місця для пасажирів з дітьми та інвалідів”. А коли таке трапляється, то водії соромлять громадян-невігласів. У нас, навпаки, часто в маршрутках бракує навіть табличок з написом, що це місце призначене саме для певної категорії людей.

Козацькі шашлики

Після Великодня люди відразу почнуть виїжджати на природу, щоб відпочивати та смажити шашлики. Хто - зі свинини, хто - з яловичини, а хто й справжні - з баранини. Побутує думка, що батьківщина шашликів - Кавказ, однак насправді назвали так смажене на вогні м’ясо українські козаки. З тюркської слово “шашлик” означає “стежити”. У ті давні часи для смаження шашликів козаки розкладали багаття з деревини білої акації та виноградної лози, духмяний запах від яких підкреслював запах пряного м’яса.

05.04.2007Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 05.04.2007p. 
На головну сторінку