Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №287 від 12.04.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Шість соток

Сій вчасно - вродить рясно

Сій вчасно - вродить рясно

Городні турботи

Земля підсохла, отже, настав час готувати ділянки до висіву насіння городніх культур. Прокультивуйте й проборонуйте граблями всі грядки, перекопані восени. Грядки й ділянки, які не перекопувалися, виоріть із внесенням компосту, суперфосфату й попелу.

Звільніть посіви багаторічників від мульчі, підпушіть землю. У першій половині квітня краще сіяти зелені культури: кріп, салати, крес, кінзу, листкову гірчицю, пекінську капусту, а також редиску, моркву.

Наприкінці місяця висівають насіння цибулі, соняшника, пастернаку. Майже одночасно висівають ріпу, редьку, брукву, боби, горох і висаджують цибулю-сіянку. Починаючи з другої декади, висівайте огірки, висаджуйте ранні помідори під плівкові накриття.

Якщо вирощена розсада ранньої білоголової і цвітної капусти має 5-6 листків і пройшла загартування, її висаджують наприкінці квітня у відкритий грунт.

Справи садові

Перша половина квітня - найкращий час для садіння плодових дерев. Саджанці слід побілити, добре полити й замульчувати. У цей час, як правило, починають розмноження ягідних кущів відводками й живцями.

У квітні кісточкові дерева вже пізно прищеплювати, а от зерняткові можна щепити аж до травня. До початку сокоруху щеплюють “у розщіп”, “у бічний розріз” і “клином”.

Якщо в березні ви не змогли обприскати дерева проти зимуючих стадій шкідників, то не пізно це зробити у квітні, але якщо бруньки ще не набубнявіли. Плодові дерева, кущі смородини, порічок, агрусу й малини проти попелиць та патогенних грибків можна обробити розчином нітрафену (300 г на 10 л води). Одночасно цим препаратом варто обприскати і грунт під деревами та кущами.

У середині місяця, коли починають розпускатися бруньки, для боротьби з паршами, плодовими гнилями та іншими грибковими хворобами, в саду треба провести так зване блакитне обприскування, тобто обробку груш та яблунь бордоською рідиною (300 г мідного купоросу й 400 г свіжогашеного вапна на 10 л води).

Підв’яжіть на шпалери пагони малини - так рослини краще освітлюватимуться сонцем і ягоди достигнуть раніше. Підв’язка полегшить і догляд за рослинами. Малинова муха гніздиться на вершечках кущів - ранньою весною вони виділяються потемнінням. Їх потрібно зрізати й спалити.

Найважливіша робота садівника у квітні - це підготовка до захисту плодового саду від весняних приморозків. У період від розпукування бутонів до закінчення формування зав’язі садівник повинен стежити за температурою повітря, щоб вчасно підготуватися до захисту рослин. Один із найстаріших і найдоступніших способів захисту саду від приморозків - обкурювання. Димова пелена допомагає зберегти тепло, яке віддає грунт протягом ночі. Як правило, найбільш холодно вдосвіта. Тому обкурювання повинне тривати 5-6 годин.

Клумба прокидається

Після прогрівання грунту на глибину 5-10 см, перевіряють стан клумб і газонів. У місцях вимерзання або вимокання рослин роблять підсіви. Крім цього, розпушують грунт навколо кущів троянд, гортензій та інших декоративних рослин. У квітні ще можна пересаджувати декоративні дерева і кущі та обрізати троянди.

Також можна висівати на ділянці запашний горошок, матіолу, мак, паростки яких не бояться короткочасних приморозків. Нарциси, тюльпани, гіацинти підживлюють мінеральними добривами з такого розрахунку на квадратний метр: сечовини -20 г, суперфосфату - 20 г і калійної солі - 15 г. Після цього навколо рослин розпушують землю і, якщо вона суха, поливають.

В останній декаді квітня можна висадити пророщені цибулини гладіолусів. На одному місці гладіолуси вирощують не більш, як два роки.

У квітні саме час підняти й підв’язати до опор клематиси, обрізати сухі кінчики, заправити прикореневу ділянку грунту азотним добривом.

Гарного врожаю!

12.04.2007Підготувала Ольга БЕЛТЕРЕЦУ



Рівне-Ракурс №10 від 12.04.2007p. 
На головну сторінку