Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1021 від 24.06.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

5 наслідків пересипання, і чому воно так само небезпечно, як недосип

Здоровий повноцінний сон потрібен кожній людині для нормальної активності, в той час, як багато людей страждають від недосипання або пересипання. Гіперсомнія не менш небезпечна для життєдіяльності людини, ніж безсоння. Вона може бути викликана денним сном (нарколепсією), зайвою вагою, апное, деякими ліками і може викликати головні болі і впливати на вироблення гормонів.

Пересипання викликає багато негативних наслідків, зокрема, біль в нижній частині спини. Воно також є фактором ризику виникнення інсульту, діабету і депресії. Попри довгий сон людина прокидається втомленою і знесиленою, страждає від підвищеної дратівливості, нестачі енергії, відсутності апетиту і провалів в пам’яті. Не найприємніший стан, чи неправда?

Під час сну мозок продовжує працювати і обробляти інформацію, отриману протягом дня, для того, щоб людина коли прокинулася – відпочила і відновила сили. Недоотримуючи цей час, організм включає стресовий режим роботи, вимагаючи додаткової стимуляції, і до кінця робочого тижня він відчуває себе як «загнана конячка». Пересипання на вихідних тільки погіршує ситуацію, замикаючи порочне коло.

Скільки потрібно спати, щоб висипатися?

Дорослій людині потрібно не менше 7, а краще 7-9 годин для повного відновлення сил, але і ці цифри можуть варіюватися залежно від стану і особистих потреб конкретної людини, аж до 11 годин безперервного сну. Ідеальний індикатор потреби уві сні – самопочуття протягом дня. Якщо вас постійно хилить в сон, ви не можете зібратися з думками і погано справляєтеся зі своїми завданнями, значить ви страждаєте порушенням сну.

24.06.2021

Рівне-Ракурс №10 від 24.06.2021p. 
На головну сторінку