Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №294 від 31.05.2007p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31

#Збережемо для нащадків!

Коплище: кар’єр чи рекреаційна зона?

Можливо, ви знаєте, а, можливо, й не знаєте, що словом “лох” шотландці називають не клієнта лохотронщиків, а таку мальовничу місцину, як озеро. Є в Шотландії, наприклад, озеро Лох-Нес, де, за легендою, живе допотопне чудовисько. І не лише живе, але й, треба думати, охороняє його від замахів занадто індустріалізованих бізнесменів.

Йдеться про те, що у нас, в Україні, зокрема, в Рівненській області, є чудові незаймані озера. Коплище - якраз така перлина Полісся, куди з’їжджаються для відпочинку не тільки клесівці, а й іноземці. Тому й не дивно, що не припиняються зазіхання на це чудове місце різних диво-інвесторів, у тому числі і тих, що хочуть перетворити озеро на гранітний кар’єр.

Уже стало за правило, що закони в нашій країні діють чомусь не для всіх, тому й приймаються депутатами дивовижні рішення, за котрі будуть потім розплачуватися наші нащадки. Чомусь забувають районні керманичі про закон № 1699-ІІІ від 20.04.2000р., зокрема його статтю 8 “Врахування громадських інтересів під час планування територій на регіональному рівні”. І якщо переглянути більшість рішень, прийнятих районними радами по відведенню земельних ділянок, то громадська думка при їх прийнятті повністю проігнорована.

Так у нас вже повелося, що, зайнявши депутатське крісло, відчувши себе недосяжним та “сильным мира сего”, обранець відразу ж забуває про свої обіцянки, а закони стають для нього справжнісіньким дишлом. На щастя, все ж трапляються випадки, коли люди обирають достойного. Як приклад – Клесівський селищний голова Василь Шіпко, який поставив собі за мету зберегти озеро для людей.

Звернення голови до Рівненської обласної організації Партії Зелених України не стало несподіванкою, адже тільки спільними зусиллями можна домогтися того, щоб ніхто і ніколи вже не зазіхав на Коплище. Обурення, з яким клесівці сприйняли інформацію щодо відведення земельної ділянки ТОВ “Рівненські граніти”, їхня наполегливість і непідкупність говорять про справжніх господарів своєї землі.

Рівненська обласна організація ПЗУ, відстоюючи права та інтереси громади, виступила з ініціативою провести громадські слухання та місцевий референдум у смт Клесів щодо відведення коплищенських земель у рекреаційну зону. Саме думка громадськості повинна стати логічним завершенням цієї нелогічної епопеї.

Взагалі, нашій країні щорічні вибори необхідні. Адже тоді проявляється надзвичайна любов і повага до людей, а депутати не встигають прирости до “хлібного місця”. Правда, з іншого боку, люди також не встигають зняти обгортку з цукерки, щоб роздивитися - що ж там усередині.

Дмитро GREENUK, РОО ПЗУ

Вирішити гострі проблеми сьогодення громадяни України можуть за допомогою правових механізмів. Захищаючи право на безпечне для життя і здоров’я довкілля, Партія Зелених України надає юридичну підтримку громадянам по захисту конституційних прав.

За додатковою інформацією звертайтеся до Рівненської обласної організації Партії Зелених України за тел.: (0362) 22-14-95, 22-41-28, e-mail: rivne@greenparty.ua, www.greenparty.ua.

31.05.2007


Рівне-Ракурс №294 від 31.05.2007p. 
На головну сторінку