Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №210 від 20.10.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сильні тілом і духом

Місця слабакам не було

Місця слабакам не було

Знаменитий богатир Вірастюк у Рівному шукав собі заміну

Багатьом доводилося спостерігати за змаганнями з богатирських ігор по телебаченню, захоплюючись міццю найсильніших атлетів України та світу. І ось, нарешті, рівнянам випала нагода побачити ігри на власні очі. Минулої суботи славетний Василь Вірастюк, котрому належить звання найсильнішої людини планети, завітав до нашого міста на організований ним Богатирський турнір. Мета проведення змагань, що відбувалися на майдані Незалежності - пошук спортсменів, котрі прийдуть на зміну “богатирям” у збірну України. Рівне стало першим містом, де проводилися відбіркові змагання.

Завжди вишуканий та красномовний постійний ведучий ігор Олександр Гливинський оголосив порядок змагань: спочатку відбір до фінальної частини програми Богатирського турніру серед десяти рівненських атлетів, двоє кращих з яких приєднаються до ще чотирьох спортсменів з інших областей. І вже далі, в основній програмі, визначиться переможець.

Змагання відбору складалися з трьох етапів: перенесення двох балонів по 70 кілограмів кожен, підняття колоди вагою 60 кілограмів та вкладання стокілограмової кулі у діжку. Найкраще всі три вправи виконали відомі у Рівному спортсмени - майстри спорту з метання диску Максим Малимон та штовхання ядра Юрій Симоненко. На жаль, наші хлопці, для яких цей турнір був дебютним, не змогли позмагатися за високі місця у фіналі. Зрештою, й не дивно, адже їхніми суперниками виявилися такі сильні відомі атлети, як майстер спорту з пауерліфтингу Олександр Шепель (Біла Церква) та Валерій Карпов (Черкаси), важкоатлет Дмитро Чеботарьов (Первомайськ, Луганської області) та Адріан Савицький (Київ), хоча й виглядали рівняни в окремих видах дуже пристойно.

Основна частина програми, яка майже нічим не відрізнялася від чемпіонатів світу та України, котрі доводилося бачити до того по ТБ, дуже потішила велику кількість вболівальників на майдані. Змагання складалися з п’яти видів. Спершу - перетягування бензовоза вагою 10 тонн на відстань 10 метрів. До речі, вантажівку запропонували потягнути і глядачам, одному з яких вдалося це зробити! Далі - перенесення стокілограмової кулі на 40 метрів, підняття колоди вагою 100 кілограмів, пронесення валіз по 100 кілограмів кожна на відстань. І, нарешті, вправа, яка майже завжди увінчує змагання “богатирів” - “куля Атласа” (закладання куль вагою 100, 120 і 140 кілограмів у діжки). У чотирьох з п’яти видів програми не було рівних Олександрові Шепелю з Білої Церкви, як він сам себе назвав, учневі Василя Вірастюка. Саме Олександр і став переможцем Богатирських ігор у нашому місті.

Уже за кілька днів організатори запланували провести подібний турнір у Тернополі.

20.10.2005Павло ДУТКО



Рівне-Ракурс №10 від 20.10.2005p. 
На головну сторінку