Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1135 від 08.09.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс культури і освіти

З 1 вересня в школах Рівненщини впровадили низку змін

Чого чекати учням та вчителям, розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

«Згідно з новою Постановою, освітній процес стартує 1 вересня 2023 року і триватиме до 28 червня 2024 року. Продовжили звичний термін навчання, аби надолужити можливі вимушені перерви в освітньому процесі. Зокрема, пов’язані із знеструмленням внаслідок атак ворога. Цьогоріч також будуть довшими зимові канікули. Школи, які не випадатимуть із графіка, зможуть завершити навчання раніше», – розповів очільник області.

Загалом навчальний рік має бути не менше від 175 навчальних днів. Але в умовах воєнного стану Кабмін зменшив його тривалість на 20 днів. Відповідно, цьогоріч школярі навчатимуться 155 днів.

Також Віталій Коваль додав, що у Міносвіти зазначають, що обласні адміністрації разом з освітянами, залежно від безпекової ситуації, самі будуть ухвалювати остаточне рішення щодо дати закінчення навчального року на Рівненщині.

Очільник області зазначив, що для дітей, які нині знаходяться за кордоном, але навчаються в українських школах, МОН визначило новий формат здобуття знань.

«Учні, які перебувають за кордоном і вивчають український компонент шкільної програми, займатимуться 6-8 годин на тиждень. Решту предметів вони зможуть опанувати в школах країн, де наразі проживають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично. Додам, що у Рівному дистанційне навчання буде організоване лише в ліцеї №1. Там сформують окремі класи. Саме там і будуть здобувати освіту ці діти», – повідомив Віталій Коваль.

Також зміни з’являться і в деяких дисциплінах. Так, з вересня в окремих школах Рівненщини заплановано пілотування оновленої програми предмету «Захист України».

Діти почнуть вивчати як правильно надавати медичну допомогу, основи мінної безпеки та орієнтування на місцевості. Окрім того, мінна безпека стане обов’язковим доповненням до шкільного курсу «Здоров’я, безпека та добробут». Завдання дорослих і всієї системи освіти – надати дітям усю можливу інформацію про те, як залишатися в безпеці. Також ці надважливі теми викладатимуть в класах безпеки. Такі простори мають з’явитися у кожній громаді.

Віталій Коваль також розповів, що реформа НУШ на Рівненщині буде тривати, адже вона, зокрема, забезпечує «вирівнювання» української освітньої системи із європейськими стандартами. Цьогоріч, попри все, область отримає підручники для 5,6 класів. А це близько 90 тис. примірників.

08.09.2023



Рівне-Ракурс №10 від 08.09.2023p. 
На головну сторінку