Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №301 від 19.07.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На допомогу читачеві

Соціальний "антизахист",

Соціальний "антизахист",

або Як отримати матері-одиначці допомогу на дитину...

На адресу редакції прийшов лист від постійної читачки такого змісту: “Доброго дня, шановна редакція газети “Рівне-Ракурс!” Пишу до Вас з надією на те, що зможу привернути увагу до проблеми, що виникла в мене при спілкуванні з працівниками Управління соціального забезпечення населення. Думаю, що я в нашому суспільстві така не одна... Можливо знайдуться люди, що вже стикалися з таким халатним відношенням інспекторів до своїх “підопічних”, які чекають на їхню допомогу, підтримку, пораду...”.

Далі молода жінка розповідає про свою життєву ситуацію. Зараз в неї троє діточок. Меншенька дочка знаходиться в дитячому будинку, тому що у матері просто не вистачає коштів на утримання всіх дітей. Утримує батька, який нещодавно переніс операцію. Був період, коли допомоги на дітей матерям-одиночкам не виплачували. Коли ж виплати відновили, її про це не повідомили! Згодом усі документи, передбачені чинним законодавством, вона підготувала із запізненням на місяць (через життєві обставини). До них не додала лише довідки про те, що не користується пільгами на комунальні послуги (що не роздумуючи виправила). Наступні два місяці отримувала мінімальну допомогу на двох дітей - 368 гривень. Зателефонувавши до управління соцзабезпечення, дізналася, що отримала відмову в збільшенні виплат. Вирішила з’ясувати, чим обгрунтована ця відмова.

За роз’ясненням ситуації та консультацією автор статті звернулася до начальника відділу соціальних компенсацій та гарантій малозабезпеченим сім’ям Управління праці та соціального захисту Маргарити ЖОЛОБОВОЇ. Пані Маргарита розповідає: “Допомога на дітей одиноким матерям надається у сумі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Безробітним, як у нашому випадку, потрібно обов’язково надати Декларацію про доходи, куди внести усі додаткові джерела існування. І в тому числі, коли є співмешканець, який робить свій внесок у фінансовий стан сім’ї, з якою проживає”. Не пояснили лише такий факт: чи постійно вносяться у декларацію речі, принесені в сім’ю співмешканцем протягом трьох років. За наслідками розгляду цієї декларації нараховується сума виплат соціальної допомоги.

Для призначення допомоги необхідно подати такі документи:

• паспорт;

• довідка відділу РАЦС;

• свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал);

• довідка про склад сім’ї;

• ідентифікаційний номер.

Матерям, які оформлюють документи на виплати для дитини, варто знати, що допомога призначається кожних півроку, тому, якщо запізнитися з подачею документів, наприклад, на один місяць, то ви отримаєте за відповідний період лише мінімальний розмір виплат.

Коментувати ситуацію з нашою дописувачкою в соцзахисті, на жаль, відмовилися. Але існує проблема непорозумінь працівників управління з їх постійними клієнтами. Матерям не надають можливість ознайомитися із законодавчою базою, яка регулює ці питання; не роз’яснюють, що було основою призначення тієї чи іншої суми виплат. Дуже прикро, що в управлінні нервово реагують на запитання про певних осіб, яких воно обслуговує. А люди ж повинні мати можливість знати свої права та обов’язки. Потрібна співпраця громади та місцевих органів управління.

У будь-якому разі слід консультуватися у відповідних органах. Але при виникненні запитань чи непорозумінь звертайтеся, шановні читачі, до редакції нашої газети. Автор статті разом із спеціалістами відповість на ваші звернення на сторінках “Рівне-Ракурс”.

19.07.2007



Рівне-Ракурс №10 від 19.07.2007p. 
На головну сторінку