Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №306 від 23.08.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Точка зору

ЦВК послав народ на три букви…

“Регіони” та комуністи не хочуть бути рівними та недоторканними?

Схоже, гучні заяви стосовно скасування депутатської недоторканності та пільг чиновників на практиці політики реалізовувати не збираються. Днями Центральна виборча комісія відмовилася затвердити рішення про реєстрацію ініціативної групи зі збору підписів для проведення конституційного референдуму, який ініціюється Блоком Юлії Тимошенко. Нагадаємо, ключовими на референдумі мають стати питання про скасування пільг, депутатської недоторканності й обрання суддів народом. Позитивні відповіді на ці питання дозволили б назавжди покласти край чиновницькій сваволі та забезпечити жорстку систему контролю над владою народу.

[организовать]

Усього 5 з 14-ти членів ЦВК підтримали конституційну ініціативу БЮТу та проголосували за надання права народу обговорити назрілі проблеми на референдумі. Виступили проти референдуму всі без винятку представники Партії регіонів, СПУ, КПУ і двоє висуванців від “Нашої України”.

На думку лідера БЮТ, відмова дев’яти членів ЦВК дати зелене світло референдуму, говорить про нещирість передвиборних обіцянок їхніх політичних сил, є небажанням рахуватися з волею народу. “Ми хотіли з урахуванням референдуму здійснити реальний контроль над владою. Але ми побачили, що людям ніхто не дає не тільки слова сказати, але й навіть питання поставити”, - заявила лідерка БЮТ.

Юлія Тимошенко також сказала, що їй дуже приємно напередодні виборів зривати “комічні маски” з політиків, показуючи народу, хто є хто насправді. За її словами, наказ “в жодному разі не голосувати за референдум” дав членам ЦВК безпосередньо прем’єр-міністр Янукович.

Також, Юлія Тимошенко відзначила, що її “дуже здивувала” позиція партнерів із “Нашої України”, які частково відмовилися підтримувати ініціативу БЮТ. “Змова була очевидною. Політики не хочуть віддавати народу право обирати суддів і багато чого іншого”, - заявила Тимошенко.

БЮТ не збирається миритися з рішенням ЦВК. “Наша політична сила не звикла залишати таке політичне хамство без відповіді”, - відзначила Тимошенко й пред’явила журналістам позовну заяву її політичної сили до окружного адміністративного суду Києва. У цій заяві, за її словами, відзначається, що ЦВК “познущалася, принизила Конституцію”, у зв’язку з чим БЮТ пропонує визнати незаконним рішення про відмову реєстрації ініціативної групи з проведення референдуму. “Ми не втрачаємо надії, що після рішення суду ми змусимо продажну частина ЦВК зареєструвати групи”, - відзначила лідерка БЮТ.

У той же час, команда прем’єр-міністра Януковича, на думку Тимошенко, продовжує займатися політичним популізмом. Лідер Партії регіонів заявляє, що готовий зняти з себе недоторканність. Насправді ж, Віктор Федорович, як прем’єр-міністр, жодної недоторканності згідно із законом… не має. “Він просто почуває себе недоторканним”. Більш того, на думку лідера БЮТ, заяви “регіонів” про те, що вони будь-якої миті готові ввійти до залу Верховної Ради та проголосувати за скасування депутатської недоторканності, є профанацією. “Ні позачергова, ні чергова сесія парламенту, що є розпущеним, неможливі. Парламент визнаний неповноважним, указ Президента України про припинення цього парламенту ніхто не скасовував. І саме тому будь-яке рішення цього органу буде нелегітимним і незаконним”, - зазначає Юлія Тимошенко. За її словами, після проведення виборів, будь-який депутат зможе звернутися до суду й оскаржити рішення неіснуючого парламенту. А люди, які повірили у наміри представників Партії регіонів зняти із себе недоторканність, вкотре залишаться обдуреними.

До речі, варто нагадати, що Партія Регіонів нещодавно домагалася не скасування, а повернення недоторканності депутатам місцевих рад. Цю умову восени 2005 року Віктор Янукович висунув Президенту України Віктору Ющенкові як обов’язкову під час підписання ними меморандуму про співробітництво. У відповідь Партія регіонів тоді, як відомо, проголосувала за затвердження на посаді “помаранчевого” прем’єра Єханурова.

У квітні 2006 року Партія регіонів разом із комуністами не голосувала за скасування “особливого статусу” депутата. І коли на основі ПР склалася коаліція, і більшість у Кабміні посіли “білоблакитні” міністри, представники цієї політичної сили вирішили не тільки не скасовувати недоторканність для депутатів, але й запровадити недоторканність... для прем’єра! Така норма пропонувалася в розробленому урядом проекті закону “Про Кабмін”.

Восени 2006 року у Верховній Раді розглядався проект закону “Про внесення змін до Закону України “Про статус народного депутата” (щодо скасування пільг”. Цей законопроект, розроблений депутатами від БЮТ Юлією Тимошенко й Ольгою Боднар, передбачав скасування соціально невиправданих пільг, які надаються депутатам. Йшлося про ліквідацію безоплатного проїзду депутатів всіма видами транспорту, скасування безплатного паркування по всій Україні, відміни безплатних путівок в санаторії, численних видів “матеріальної допомоги” - відпочинку, купівлі квартир, ремонт, навчання й таке інше.

Добровільно відмовитися від пільг зголосилися лише представники БЮТ, і навіть більшість “Нашої України”. З 184 депутатів фракції Партії регіонів “за” проголосували тільки двоє - заступник голови фракції Василь Кисельов і покійний нині Євген Кушнарьов!

Уже у лютому 2007 року, коли бютівці звернулися до колег по парламенту з проханням підтримати проект змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності, так би мовити, мовчання було їм за відповідь... До порядку денного питання не було включено.

Отже, аналіз поведінки політичних сил у питанні скасування депутатських пільг свідчить, що послідовним борцем із нерівністю між депутатами та іншими людьми виступає БЮТ. В той же час, Партія регіонів усією своєю поведінкою демонструє зворотнє.

23.08.2007Олена РУСЬКА



Рівне-Ракурс №10 від 23.08.2007p. 
На головну сторінку