Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №308 від 06.09.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Погляд

Передвиборчих доплат народ і не помітив

До голосування ще місяць, а люди вже поставили урядові двійку

З екранів телевізорів, репродукторів та радіоприймачів ми постійно чуємо про те, як країні стало краще й веселіше жити за останній рік. Слухаєш, слухаєш… І так усе добре й переконливо звучить - і відсотки, і цифри. Одна біда для уряду - народ ніяк не хоче повірити в те, що йому кажуть. Особливо коли власна кишеня повсякчас уступає з політиками в жорсткі дебати.

Дані соціологічного опитування, проведеного однією з найповажніших соціологічних служб України Ukrainian Sociology Service із 12 по 22 серпня цього року, яскраво свідчать про те, що українці до результативності роботи “найефективнішого уряду” ставляться більш ніж скептично. І “досягнення” уряду бачать дещо інакше, як сам Кабмін.

Наприклад, щойно пролунав указ про дострокові вибори, як Янукович та компанія заходилися підвищувати зарплати і пенсії, хоча в бюджетному плані на 2007 рік про те і згадки не було. Тому лише 30,6% українців вважає, що це є наслідком планомірної соціально-економічної роботи уряду. Натомість 44% упевнені, що уряд банально намагається підкупити виборців перед голосуванням, а 8,7% гадає, що Віктора Федоровича до цього змусили опозиція та Президент.

Утім, як бачимо, у щирість зарплатних дій Януковича все ж таки вірить його електорат (адже приблизно 30% збирається голосувати за Партію регіонів). Зате байками про те, що уряд стабілізував і знизив ціни, не вдалося запудрити мізки навіть своїм: лише 22,4% вважає, що ціни зростають у звичному темпі, тоді як 68,7% споживачів помітило, що вони зростають ненормальними темпами. Ось і вересневі тридцятки до пенсій ще до середини місяця зжере інфляція.

Іще менше людей вірить у те, що в держави нібито немає грошей на те, щоб виконати рішення Конституційного Суду й відновити людям пільги, скасовані коаліційним бюджетом, - таких лише 17%. Зате 49,9% упевнені, що гроші є, але уряд не хоче віддавати їх людям.

Оцінили люди й “покращення життя вже сьогодні”. За рік “суттєво покращилося” життя лише в 1% громадян (цікаво, чи не Рінат Ахметов потрапив до вибірки?), дещо покращилося в 14,8%. Не змінився рівень життя в 39% українців, дещо знизився в 22,8%, суттєво знизився в 15,1%. Тобто майже 38% громадян за рік урядування Януковича стали жити гірше, тоді як полегшало менше як 16%. Ефективність своєрідна…

Найцікавіші відповіді на питання, чим же людям запам’ятався “рік Я” (можна було вибирати кілька варіантів відповідей). На першому місці з великим відривом (45,4%) - підвищення тарифів на житло й комунальні послуги. На другому - зростання цін (35,9%), на третьому - нещадна боротьба політиків за владу (32,9%). Підвищення зарплат і пенсій помітило тільки 28,5% українських виборців. “Високі темпи економічного розвитку” чомусь зауважили майже вдвічі менше виборців, ніж побачили “нещадне розкрадання країни”: 6,8% проти 13,1%.

Однак найтривожнішими для Віктора Федоровича мають бути навіть не вищенаведені цифри, а ті, що ніби підсумовують усе дослідження. 7,2% українців вважає, що все йде непогано й можна жити, 45,7% гадає, що жити важко, але можна терпіти, а от на думку 38% - більш як третини громадян, - “терпіти нинішнє становище вже неможливо”.

Хто винен? Президент, як відомо, після конституційної реформи, не має повноважень у соціально-економічній сфері. Натомість жоден керівник уряду в історії України не мав таких широких повноважень, які Янукович дістав унаслідок конституційної реформи. Він спирався на повну підтримку більшості у Верховній Раді. Сам підбирав міністрів. Додаткові повноваження він дістав через Закон про Кабмін. Ніхто і ніщо не зважало йому виконати свої обіцянки. Отож, він і тільки він несе відповідальність за ситуацію в економіці та шалене зростання цін.

06.09.2007Олена РУСЬКА



Рівне-Ракурс №10 від 06.09.2007p. 
На головну сторінку