Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №308 від 06.09.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Компетентно

Олег Шрам: “У цьому житті я вже і головний лікар, і реаніматолог, і будівельник..”

Олег Шрам: “У цьому житті я вже і головний лікар, і реаніматолог, і будівельник..”

Сучасним та ошатним закладом є нині Рівненська міська поліклініка №2 - колишній довгобуд на вулиці Драгоманова. Гарно оздоблено фасад зовні, а приємний та просторий хол установи всередині тішить око навіть тих, кому добряче нездужається. Про долю решти недобудованих корпусів, на яких уже плететься дикий виноград та пустили коріння кущі, відвідувачі поліклініки висувають різні версії: міська влада продасть тому, хто добудує, стануть житловими будинками чи готельним комплексом, ще одним казино або й розсиплються з часом...

Які ж насправді перспективи в другої поліклініки, кореспондент “РР” розпитувала в її головного лікаря Олега ШРАМА (на фото):

- З 2006 року наша полікліника діє як юридична особа, переселилися ж ми сюди на Великдень 2005 року, а відновилося будівництво ще на рік раніше. Скажу, що якби вибори Президента відбулися пізніше, то вже всі корпуси поліклініки були б повністю готові. А так вибори лише нашкодили, бо через нестачу фінансування припинилися будівельні роботи. Проте, звісно, й так непогано працювати, коли не сиплеться штукатурка на голови лікарів та пацієнтів, як це бувало на Соборній, 94.

У планах - добудова дво- та шестиповерхових поліклінічних приміщень. Саме в шестиповерховому, яке поки лише контурно означене стінами, має бути, зокрема, денний стаціонар, хірургічне відділення тощо.

До речі, нині ми денний стаціонар так-сяк притулили на п’ятому поверсі діючого центрального корпусу. Усі працюємо, так би мовити, в дуже незручних умовах: в один кабінет упакували все, що мало б бути в трьох.

У майбутньому в шестиповерховій будівлі поліклініки повинен працювати швидкісний ліфт, проте досі там ще нічого усередині не зроблено для облаштування ліфтових шахт.

Щодо чотириповерхового корпусу, то я, з точки зору надання медичної допомоги, доцільності в ньому не бачу. А тому хай вирішує влада його господарче призначення. І, попри все, в Україні, наскільки мені відомо, поки що схожої муніципальної поліклініки ніде не будується.

- Ваша поліклініка вже надає допомогу і мешканцям Басового Кута. Чи не забагато для закладу, який тільки-но спинається на ноги?..

- Усього персоналу в поліклініці 219 чоловік, із них лікарів - 50. А звертається до нас приблизно 45 тисяч пацієнтів із центральної частини міста та відторік - із Басового Кута. Переважну частину хворих складають люди похилого віку, які потребують підвищеної уваги та часу. Їхня доля нерідко залежить від порядності та милосердя лікаря, який сам буває і стомлений, і знервований, а то й принижений матеріальними нестатками. А система оцінки лікарської праці в нас зовсім цього не враховує. І як цим лікарям дістатися на виклики до басівкутців, надати ургентну допомогу, коли в нас нема автомобіля на такі виїзди? Ось де питання... Охорона здоров’я не може вічно триматися на їхньому ентузіазмі.

- Справді, це риторичне питання: чому кошти не йдуть за хворим в Україні. Воно таке саме болюче, як і наповнення апаратурою. Кажуть, у Німеччині медобладнання міняють кожні два роки. А ви щось нове маєте? Знаю, нещодавно поліклініка придбала новий апарат УЗД.

- Я давно зрозумів, що недостатнє фінансування веде за собою використання застарілої медичної техніки. А це робить медицину ще затратнішою та неефективною. Тому вже якщо купуємо техніку, то нову. Так, ультразвуковий апарат у нас новий, вітчизняного виробництва. Днями фахівці змонтують і новий рентгенологічний апарат, якого нам вкрай бракувало.

P.S. На час виходу газети рентгенапарат “Allengers” у поліклініці №2 уже встановили.

06.09.2007



Рівне-Ракурс №10 від 06.09.2007p. 
На головну сторінку