Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №309 від 13.09.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Поради батькам

Як без стресів перебудувати літній режим дня дитини

Як без стресів перебудувати літній режим дня дитини

і викликати зацікавленість до навчання

Ось і минуло літо. На зміну спекотним дням приходить помірна ранкова прохолода. Відчувається легкий подих осені. А це означає - прощавай літня безтурботність, здрастуй, школо! А у батьків одвічний клопіт: як налагодити життя своєї дитини без зайвих стресів і постійного нагадування: швидше, ми не встигаємо, ти знову запізнюєшся.

Лагідний будильник

Влітку більшість батьків дозволяють своїм дітям спати досхочу, не дотримуючись жодного режиму. Але приходить 1 вересня і стреси розпочинаються з самого ранку.

Ранковий стрес, пов’язаний із обмеженням часу, створює нервовий настрій на весь день, вважають психологи. Тому краще розбудити дитину на 5 хвилин раніше, але лагідно. Якщо будильником, то звук його повинен бути тихий і мелодійний. А ще ліпше - мелодія із улюбленого мультфільму, пісня улюбленого гурту чи виконавця.

За декілька хвилин до пробудження бажано відкрити двері у дитячу кімнату. Нехай неголосні ранішні звуки підготують малюка до пробудження. Якщо його у цей день чекає щось хороше, нагадайте про це. Якщо не дуже (приміром, візит до стоматолога чи складна контрольна робота), придумайте, як відволікти увагу від неприємних думок. Скажімо, запропонуйте уже вранці, що ввечері ви разом сходите у кафе на морозиво, чи почитаєте цікаву книгу.

Уникайте

різких рухів

Ми, дорослі, живемо у своєму темпі, дитина - у своєму. Якщо ваш школярик жвавий, непосидючий, ми чомусь постійно намагаємося приборкати його активність. І навпаки - коли повільний, то постійно підганяємо. Фахівці радять: як би вам не хотілося, спробуйте пристосовуватися до темпу дитини. Хочете “пришвидшити” його, придумайте, як це можна зробити за допомогою гри, а не крику. Наприклад, позмагайтеся, хто швидше відшукає потрібний предмет, прибере у своїй кімнаті. Не сваріть дитину за те, що вона довго збирається, хваліть за старанність, кмітливість.

Всі зміни у дитяче життя намагайтеся вводити поступово.

Морквинка у ранець

Якщо дитина відвідує дитячий садок або знаходиться вдома, проблем з її харчуванням зазвичай не виникає. Інша справа - школа. Тому більшість мам намагаються покласти у ранець дитині домашній сніданок.

Дієтологи радять, що бутерброди можуть бути не обов’язково з ковбасою і сиром, а й з рибою, відвареним яйцем, м’ясом і обов’язково з додаванням до них свіжих овочів: помідора, огірка, листкового салату. Можна покласти у ранець очищену морквину, декілька штук чорносливу, кураги. Із фруктів перевагу потрібно надавати яблукам, бананам, нектарину. Замість газованої води - мінеральна. І не забудьте покласти в ланч-бокс декілька паперових серветок.

Пробудити інтерес до навчання можна, якщо:

• реально з’ясувати здібності дитини до навчання. Не очікувати більшого, аніж закладено самою природою;

• поважати нахили малого школярика, знати його пріоритети у навчанні. З’ясувати, чому “не лежить душа” до окремих предметів;

• стимулювати похвалою, а не сваркою;

• залишити право на помилку і щиро співчувати у випадку невдач;

• якщо домашнє завдання з певного предмету “не йде”, займіться іншим, до попереднього повернетеся пізніше;

• не замінюйте відповідальність дитини своєю відповідальністю. Вона повинна без особливої опіки розв’язувати свої маленькі проблеми, готуючись таким чином до великих проблем у дорослому житті;

• перегляньте власні методи виховання. Якщо впродовж років те, що ви робите, не спрацьовує - потрібно змінювати тактику.

13.09.2007Олена КОНЧИЦЬ



Рівне-Ракурс №10 від 13.09.2007p. 
На головну сторінку