Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №212 від 04.11.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фотомистецтво

Підводна одіссея Сергія Бусленка

Твори рівненського фотомитця вразили найвидатніших світових фотографів і продовжують перемагати на найпрестижніших закордонних виставках.

Роботи цього фотомайстра впізнають з першого погляду, адже мало хто через об'єктив камери здатний відтворити всю неповторність навколишнього світу й особливо підводних глибин. Саме унікальними знімками під водою славиться Сергій Бусленко, член Королівської фотографічної асоціації Великобританії. Майже кожна світлина з тих, які він відсилає на різноманітні виставки, нагороджена медалями та спеціальними призами.

Нещодавно в Токіо відбулася одна з фотовиставок, в якій взяли участь митці більше, ніж з 70 країн світу. На відбірковий конкурс було представлено 80 тисяч робіт, з яких судді відібрали тільки сотню найкращих. Рівненський фотограф, єдиний представник від України, переглянувши свою колекцію, відіслав вісім робіт, і всі вони не лише пройшли відбір, а й вибороли золоту медаль і спеціальну премію.

- Це одна з найпрестижніших виставок світу, - розповідає пан Бусленко, - тому велика честь, коли хоч одна робота проходить. Те, що мої фотографії сподобалися журі, не дивує, адже завжди ставлю собі дуже високу планку і намагаюся зробити таку роботу, яка вразить не лише суворе журі, а й кожного, хто завітає до виставкової зали.

Фотографувати у воді важко, оскільки не можна пояснити людині, яку фотографуєш, що від неї вимагається, а з іншого боку, - там створюється відчуття космосу і невагомості, що дозволяє зловити унікальні кадри. Аби показати наскільки мої знімки сподобалися відвідувачам виставкової зали, президент фотографічної асоціації Кіото надіслав мені привітальну листівку та місцеву газету зі статтею про мене.

Роботи рівнянина на цій фотовиставці виборюють призові місця не вперше - в його архіві зберігається 7 перемог та два спецпризи, проте на цих досягненнях митець не зупиняється. На міжнародному фотопланері "Інтернейшн", що відбувся у Празі, знімки майстра настільки здивували приїжджих та місцевих колег, що Сергію одразу запропонували наступного року бути серед суддів конкурсу. Знову ж таки, його роботи отримали перше місце, а от з суддівством, шкодує віртуоз, нічого не вийде. Справа в тому, що на цей час запланована інша фотовиставка у Швейцарії.

- Часто буває таке, що фотографи пропонують обмінятися світлинами і дивуються, що підводні кадри робилися не десь в океані, а в якомусь озері на Поліссі. Знімок, який робився в водоймі поблизу Дубна, на Республіканській виставці в Києві зайняв друге місце. Мрію організувати експозицію в Рівному, адже хотілося б показати мешканцям обласного центру всю красу "підводної одіссеї", яка недосяжна для більшості.

04.11.2005Наталія МОРОЗЮК


Рівне-Ракурс №10 від 04.11.2005p. 
На головну сторінку