Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №310 від 20.09.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Погляд

Хто малого образить, матиме справу з Тимошенко

У рамках стратегії “Український прорив” Блок Юлії Тимошенко створює книгу підприємницьких скарг і пропозицій - інтернет-проект “Реєстр корупціонерів” (www.blackbook.org.ua). Як повідомила Юлія Тимошенко на недільній зустрічі із представниками малого та середнього бізнесу в Кременчуці, цей проект має налагодити прямий зв’язок між підприємцями та БЮТ. Кожен бізнесмен дістане можливість довести до відома блоку, хто з посадовців або державних установ порушив його законні права, та вказати, якої допомоги він потребує. Відтак представники БЮТ беруться перевірити викладені факти й допомогти конкретному підприємцеві.

Юлія Тимошенко, до речі, завжди наголошувала, що цивілізоване громадянське суспільство ґрунтується на середньому класі, який народжується тільки через розвиток малого та середнього бізнесу. Частка малих підприємств у виробництві валового внутрішнього продукту нині сягає близько 10% (без урахування продукту, виробленого фізичними особами - підприємцями та середніми підприємствами). Це дуже мало, якщо взяти для порівняння країни Європейського Союзу, де малий і середній бізнес - одні з основних виробників валового внутрішнього продукту (30-40%). Зважаючи на це, нині, як і за часів свого перебування на чолі уряду України, лідер БЮТ налаштована продовжувати підтримку саме таких підприємців. Адже в цій сфері знаходять заробіток мільйони громадян України. Ще 2005 року, коли Юлія Тимошенко була прем’єром, її уряд запланував цілий пакет заходів, необхідних для того, щоб малий та середній бізнес не просто виживав, а й розвивався. Але реалізувати його в повному обсязі за сім місяців урядування Юлії Володимирівні не дозволили всім відомі обставини. Утім, за цей короткий термін було не тільки запроваджено програму “Контрабанда-стоп”, але й анульовано 5000 правових актів, що давали чиновникам додаткову владу, створювали умови для корупції.

Нині, як і 2005-го, Тимошенко має намір запровадити нові правила, за якими входження у бізнес та вихід із нього мають бути максимально спрощені. Для малого та середнього бізнесу передбачається неухильно дотримуватися принципу “єдиного вікна”. БЮТ вважає, що настав час реформувати дозвільну систему - ввести обмежений стандартний перелік документів для отримання ліцензій та дозволів. Головне - максимально скоротити кількість контактів між підприємцем та чиновником, щоб позбавити чиновника можливості вимагати хабарі. Тому БЮТ заборонить органам місцевого самоврядування встановлювати будь-які додаткові плати, дозволи чи інші попередні умови для започаткування чи продовження підприємницької діяльності. Необхідно привести законодавство у сфері малого та середнього бізнесу у відповідність до принципів та норм Європейського Союзу.

У сфері малого бізнесу є чимало штучних проблем, для вирішення яких необхідна лише політична воля керівництва країни. Адже малий бізнес не вимагає серйозних бюджетних вливань або якихось особливих пільг. Підприємці хочуть тільки одного - щоб їх перестали грабувати через податки, хабарі та державний чиновницький рекет. Але методи керівництва уряду Януковича та його першого віце-прем’єра Азарова, що дістали в народі сумнозвісну назву “азаровщина”, не дають малому та середньому бізнесові підстав для оптимізму. Бо цей уряд працює винятково на великий, олігархічно-клановий бізнес. За прикладами далеко ходити не треба. Чого варта тільки одна “приватизація” “Дніпроенерго” відомим усій країні мультимільярдером із Партії регіонів Рінатом Ахметовим. За такої турботи уряду про бізнес пана Ахметова чи варто дивуватися, що тільки за цей рік він збільшив свої статки на 4 мільярди доларів? Для великого бізнесу цей уряд створює пільги, вільні економічні зони, дозволяє йому платити стільки податків, “скільки не шкода”…

Чи варто розповідати на цьому тлі, як чиновники, що віддано працюють на великих бізнесменів, грабують бізнесменів малих? Хіба то велике відкриття, що й місцева влада, і чиновники з податкової, і різноманітні санепідемстанції вбачають у малому бізнесі джерело поповнення власної кишені?

20.09.2007Петро СЕМИДУБ



Рівне-Ракурс №10 від 20.09.2007p. 
На головну сторінку