Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №311 від 27.09.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Передвиборчі зустрічі

Освіта об’єднає Україну!

Освіта об’єднає Україну!

Саме за таким девізом працює Станіслав Ніколаєнко, міністр освіти і науки України, п’ятий номер у виборчому списку СПУ. Про політику своєї партії, проблемні питання роботи на посту міністра пан Ніколаєнко розповів, завітавши до Рівненської області.

Зустріч проходила в Рівненському державному гуманітарному університеті, де зібралися студенти, ректори найбільших рівненських ВНЗ та однопартійці міністра. Перед початком виступу Станіслав Ніколаєнко урочисто поклав квіти до пам’ятника Першій вчительці та дав коротке інтерв’ю журналістам.

Висуванець СПУ вже котрий рік на посаді керівника МОНУ. Змінювались уряди, лідируючі політичні сили, а він і надалі продовжує вирішувати проблеми нашої не зовсім ідеальної освіти. Адже пан Ніколаєнко - професіонал, дійсно небайдужий до своєї роботи. “Освіта об’єднає Україну, - вважає він.- “Через якісну освіту ми прийдемо до якісного життя”. Доказом того, що світ це вже зрозумів, за розповіддю одного з лідерів СПУ, став важливий документ, розроблений міжнародною організацією ЮНЕСКО, під назвою “Освіта. Прихований скарб”.

Тим більше, міністр впевнений, що, крім соціалістів, ніхто не дбатиме про безкоштовну освіту. А партія, яку він представляє, чи не єдина має освітянську програму “Сім кроків виведення української освіти та науки з кризи”, затверджену у 2001 році на першому Всеукраїнському освітянському віче. За словами пана Ніколаєнка, на її основі приймалися закони, а сьогодні рухається весь освітній процес. Наприклад, тепер вчитель-методист отримує 15 відсотків надбавки за звання, вчитель вищої категорії - 10 відсотків, творчо працюючі педагоги - 40 відсотків. І це, як висловився міністр, лише початкові цифри.

Ця програма містить і такі пункти, як надання реальної автономії університетам, удосконалення та демократизація студентського самоврядування. За ініціативою соціалістів минулого тижня була затверджена програма “Наука в університеті”, яка передбачає інтеграцію науково-освітнього простору, а не просто відтворення нових знань.

“Якщо раніше на освіту виділялось лише близько 3,7 відсотків ВВП (а це просто мізерні суми), то сьогодні нам вдалося підвищити цей показник до 6,9”, - повідомив Станіслав Ніколаєнко. За його словами, в цьому році на розвиток та проблеми освіти виділено 42,3 мільярди гривень, а в наступному планується 56 мільярдів.

Звісно, пан Ніколаєнко торкнувся і деяких політичних питань. “Ніякої необхідності у проведенні виборів не було. Я більш, ніж впевнений, що ті сили, які зараз переважають, ще більше закріплять свої позиції”, - заявив він. Щодо розподілу голосів виборців, то на його думку, Соціалістична партія отримає від 5 до 7 відсотків.

Важливим пунктом передвиборчої програми своєї партії міністр вважає зміну жорсткої ліберальної політики, при якій дві третини ВВП йде в економіку, на соціально-орієнтовну. Така ж думка і щодо реформи зарплати, яка б фактично стабілізувала внутрішній ринок. Соціалістам ще того року був внесений на розгляд законопроект, затверджений в першому читанні, про погодинну оплату праці - за годину мінімум 15 гривень. “Яка ж може бути конкурентна спроможність, коли в структурі собівартості відсоток на заробітну плату сьогодні становить лише 10!”, - обурюється міністр.

А щодо політичного протистояння, то Станіслав Ніколаєнко висловив таку думку: “Хочемо чи не хочемо, а ми живемо в одній країні. Потрібно просто сісти за один стіл, подивитися один одному в очі і домовлятися. Адже через силу нічого не буде...”

27.09.2007Тетяна ІЩУК



Рівне-Ракурс №10 від 27.09.2007p. 
На головну сторінку