Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №313 від 11.10.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Позиція

Демократична коаліція, безумовно, відбудеться

Демократична коаліція, безумовно, відбудеться

У стороннього спостерігача може скластися враження, що зі створенням демократичної коаліції знову виникли якісь негаразди. Адже телеканали повідомляють про консультації між політичними силами, однак не повідомляють про їхні результати. Зрештою, останні заяви Президента також однозначними не назвеш. От ми й вирішили звернутися за роз’ясненнями до лідера Блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” Юрія Луценка.

струйные мфу

сканер mustek

- Юрію Віталійовичу, як відбуваються переговори про створення коаліції демократичних сил?

- У нормальному режимі. І наша сила, і БЮТ підтвердили відданість попереднім угодам. Підтвердили те, що коаліція відбудеться саме на базі двох наших сил.

- Чому ж тоді відсутня інформація про результати переговорів між вами?

- Бо ще не оприлюднено офіційних результатів виборів. Нагадаю, що закон дає ЦВК час до 15 жовтня. Але, як тільки офіційні результати буде оголошено, ми одразу ж підпишемо коаліційну угоду та наші принципи формування влади.

- Багато хто сприйняв останнє звернення Президента як заклик до формування “широкої” коаліції.

- Я мав зустріч з Президентом і можу підтвердити, що він залишається послідовним прихильником коаліції демократичних сил. Але безумовним є те, що влада й опозиція мають знайти порозуміння між собою.

Я бачу такий розвиток подій: ми з БЮТ - і, можливо, Блоком Литвина - формуємо коаліцію, а вже потім розпочинаємо переговори з Партією регіонів. Ми не збираємося виштовхувати наших опонентів на політичне узбіччя. Тим паче - саме дві наші сили, які й самостійно можуть сформувати більшість, обіцяли усім виборцям прозору, чесну й підконтрольну владу. Опозиція, безумовно, отримає важелі впливу на ситуацію в країні (чого у попередньому скликанні не було).

Звернув би увагу ще й на той факт, що як у кількох угодах про створення нашого мегаблоку, так і в угоді з БЮТ ми зобов’язувалися перед виборцями утворювати коаліцію лише одного формату. Виборець знову довірив нам таке право.

Більше того, у новій фракції “Нашої України - Народної Самооборони” вже створено депутатську групу “Народної Самооборони”, яка ще раз підтвердила зобов’язання формувати владу з БЮТ та запросила до переговорів Блок Литвина.

- Знову ж таки Президент не виключив входження певних представників від опозиції до уряду.

- Ми готові говорити про те, що опозиція отримає для контролю посади одного із заступників Голови Верховної Ради, ключові парламентські комітети, Рахункову палату, можливо - посади заступників певних міністрів. Ми самі зацікавлені в тому, щоб влада була ефективною.

- Наскільки ваші попередні плани змінилися після пропозицій Володимирові Литвину?

- Ми дійсно не приховуємо того, що зацікавлені у входженні Блоку Литвина до коаліції демократичних сил. Так, ми маємо 228 своїх голосів, і це, безумовно, більшість, яка дозволяє сформувати владу.

Однак ми не проти того, щоб додати нашому об’єднанню міцності й потужності. Тому й запросили Володимира Литвина до участі у переговорах.

- Але ж “Наша Україна” вже висунула на посаду Голови Верховної Ради В’ячеслава Кириленка?

- Ми й до виборів говорили про те, що винесли уроки з періоду минулорічного протистояння та особистих кадрових амбіцій. Я радий з того, що вже перші переговори про формування коаліції підтвердили, що ми не збираємося повторювати старі помилки. Кожна з наших сил готова до конструктивного діалогу, мета якого - ефективна влада, здатна швидко прийняти необхідні для країни рішення після тривалого застою. Ми разом доходимо згоди. Буде рішення, що ефективнішою буде посада спікера для Володимира Литвина, так і зробимо. Буде інша кандидатура - вона також безумовно “пройде”.

- Проте й досі існує небезпека того, що депутати від Партії регіонів відмовляться складати присягу і новий парламент також виявиться недієздатним.

- Такі заяви й справді пролунали, однак партія поширила заяву, що йдеться лише про особисту думку Нестора Шуфрича та Інни Богословської. Відповідальні політики такого кроку ніколи не зроблять.

Мені хотілось би, щоб виборці перестали мислити надуманими категоріями. Адже країна потребує як сильної влади, так і сильної опозиції. Скажу навіть більше - перебувати в опозиції набагато комфортніше, аніж брати на себе увесь тягар відповідальності.

Люди довірили нам формувати владу, і ми готові взяти увесь той тягар на себе.

11.10.2007Андрій СТАРУН



Рівне-Ракурс №10 від 11.10.2007p. 
На головну сторінку