Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №317 від 08.11.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Нові люди

Степан Павлюк: “Люди повинні жити нормально”

Степан Павлюк: “Люди повинні жити нормально”

Нещодавні події на Рівненському полігоні сколихнули чи не всю Україну. Утилізація боєприпасів перетворилася на справжню війну за нормальні умови проживання мешканців регіону.

Усі факти розгортання конфлікту давно відомі, проте мало хто знає, що його вирішення та локалізацію, за дорученням голови Рівненської облдержадміністрації, проводив Степан ПАВЛЮК - новопризначений заступник керівника області.

Кореспондент “РР” зустрівся зі Степаном Івановичем, щоб дізнатися про основні напрямки його роботи на новій посаді.

- Пане Степане, чи важко Вам було змінювати профіль роботи?

- З людьми я працював завжди. Працюючи директором аудиторської фірми, перебуваючи на посаді радника голови облдержадміністрації, я займався вирішенням питань, які на сьогодні є профілюючими для мене, як для заступника. Роботи, звісно, багато. Вважай, щойно розпочав роботу, як конфлікт у селі Мала Любаша Костопільського району розгорівся до загальнонаціонального.

- Які кроки були зроблені Вами для врегулювання ситуації навколо полігону?

- Перші кроки зробив голова облдержадміністрації Віктор Матчук. Він негайно зреагував на звернення жителів села і в той самий день скликав засідання оперативної комісії, рішенням якої призупинив вибухи та створив робочу групу, яку я й очолив. 26 жовтня ми приїхали на полігон, де тривала підготовка до чергових вибухів. Тому ми відразу побачили кількість вибухівки, яку підривають за один раз. Виявили суттєві перевищення допустимих норм. Спільними зусиллями ми обстежили наслідки підриву боєприпасів на Рівненському полігоні та визначили їх вплив на стан житлового фонду, об’єкти соціальної сфери та морально-психологічний стан мешканців села М.Любаша. І вже 29 жовтня провели комплексне засідання, під час якого підбили підсумки. Одним із основних пунктів рішення є призупинення утилізації звичайних видів боєприпасів шляхом їх підривання на території Рівненського загальновійськового полігону. Та головне - відшкодування збитків, завданих населенню внаслідок вибухових робіт винуватцем, а саме - ЗАТ “Трансімпекс”, на що комісія Міністерства оборони України дала своє схвалення. Виконання цього пункту я візьму під свій особистий контроль - адже кожна людина має право на нормальне життя.

- Ми зупинилися лише на одному з Ваших напрямків роботи. Чи вироблений наразі весь комплекс Ваших функціональних обов’язків як заступника голови облдержадміністрації?

- Відомо, що керівник області має у підпорядкуванні чотирьох заступників, кожен з яких займається своєю сферою роботи. В мої обов’язки як заступника входить координація регіональної політики: комплексний розвиток районів області, участь і контроль за виконанням цілої низки регіональних програм. Вирішую питання добору кадрів на певні посади, а саме - голів районних адміністрацій і формування певного кадрового резерву.

- Яким чином Ви плануєте розібратись у ситуації, що склалася в регіонах, і спланувати роботу на наступний рік?

- Планую об’їздити усі районні ради, відвідати сесії. Відповідно до цього та від рівня організації на місцях, підсумків роботи поточного року сформую регіональні програми на наступний рік.

- Така турбота про людей наштовхує на думку, що другий спектр вашої роботи пов’язаний саме з ними…

- Звісно, що так. Люди - це головний стрижень існування держави. Тому, як заступник голови, я повинен забезпечити конституційне право громадян на безпечні умови проживання та, відповідно до Конституції, усі права і свободи громадян.

Релігійні питання - один із напрямків моєї роботи. Ця сфера досить тонка і чуттєва. Але я планую зробити все можливе, щоб на Рівненщині не вживалася фраза “розкольники”, оскільки вважаю, що кожна людина має право обирати, в яку церкву ходити. Тому намагатимуся звести нанівець непорозуміння між православними. І як представник влади, докладу всіх зусиль, щоб втілити в життя ідею Президента України про створення в соборній Українській державі єдиної помісної православної церкви.

Й останній напрямок моєї роботи - управління державними частками у державних, а пакетами - в акціонерних товариствах, координація роботи Фонду державного майна України в Рівненській області та приватизація.

- Сфери Вашої роботи - багатогранні. Коли плануєте розпочати діяльність?

- Та я вже розпочав. Не маю права на роздуми. Час не стоїть на місці, потрібно швидко та якісно вирішувати певні питання, реагувати на зміни. Роботи багато, але я впораюся.

- Дякую за розмову.

08.11.2007Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 08.11.2007p. 
На головну сторінку