Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №319 від 22.11.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Охорона праці

Щоб не сталося біди

Щоб не сталося біди

Несправне обладнання газифікованих котелень в опалювальний сезон може призвести до лиха

Праця займає головне місце в нашому житті: адже люди прагнуть мати роботу, яка б забезпечила їм матеріальне благополуччя. Але при цьому вони не завжди задумуються над тим, наскільки умови праці на конкретному робочому місці і виробництві в цілому гарантують їхню безпеку і найдорожче, що в них є, - життя.

- На жаль, - вважає технічний експерт із промислової безпеки з експертизи технологічних об’єктів газової промисловості державного підприємства “Рівненський експертно-технічний центр” Надія БОБРИК (на фото), - не всі роботодавці з належною увагою ставляться до проблем, пов’язаних із промисловою безпекою та охороною праці. Хочу звернути увагу на одну з них, але вкрай болючу - це експлуатація газифікованих котелень, які були і залишаються надзвичайно небезпечними.

У Рівненській області на промислових підприємствах в організаціях, установах та закладах соціально-побутового призначення експлуатується понад 210 газифікованих котелень, газове обладнання яких належить до переліку об’єктів підвищеної небезпеки, а роботи з їх експлуатації, відповідно, відносяться до робіт підвищеної небезпеки.

Питання експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки регулюються Порядком видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів від 15 жовтня 2003 р. № 1631. Згідно з цими документами, роботодавець повинен одержати дозвіл на початок або продовження виконання видів робіт підприємства, діяльність якого пов’язана з виконанням робіт по експлуатації об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

На сьогоднішній день, на жаль, не всі підприємства, організації, установи та заклади, які експлуатують такі об’єкти підвищеної небезпеки та виконують роботи підвищеної небезпеки, отримали відповідні експертні висновки та дозволи на їх експлуатацію і розпочали опалювальний сезон 2006-2007 рр. з газовим обладнанням котелень, яке не пройшло експертного обстеження і на експлуатацію якого не отримано належних дозволів.

Як показує аналіз минулого опалювального сезону, по Україні були нещасні випадки, пов’язані з експлуатацією газифікованих котлів, внаслідок яких загинули люди. Наприкінці опалювального сезону такий випадок трапився в Рівненській області. Так, у Здовбицькій ЗОШ І-ІІІ ступеня Здолбунівського району, де 19 березня цього року через отруєння чадним газом, що потрапив у приміщення котельні з продуктами спалювання газу, загинула 43-річна Лариса Субарська, яка працювала в даній котельні оператором газових котлів. Основна причина нещастя - так званий людський фактор. Службові особи Здовбицької ЗОШ не забезпечили належний контроль за безпечною експлуатацією газифікованої котельні.

- Таким чином, - констатує технічний експерт Надія Бобрик, - поки сам роботодавець повною мірою не усвідомить особисту відповідальність за безпеку на виробництві, яким він керує, кардинальні зміни навряд чи будуть. А тому жорсткий і повсякденний контроль за станом промислової безпеки на підприємствах, виробництвах - і, перш за все, на об’єктах підвищеної небезпеки - повинні забезпечувати роботодавці. Адже саме на них Законом України “Про охорону праці” покладено персональну відповідальність за створення безпечних умов праці.

ДП “Рівненський експертно-технічний центр”,

33028, м. Рівне, вул. Лермонтова, 7;

тел.: (0362) 62-07-59, факс: (0362) 26-58-90;

еmail: offiсе@drop.rovno.ua

22.11.2007Олесь ДУБОВИК



Рівне-Ракурс №10 від 22.11.2007p. 
На головну сторінку