Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №321 від 06.12.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Обличчя районної влади

Працювати на благо людей незалежно від кольору партійного прапора

Працювати на благо людей незалежно від кольору партійного прапора

Микола СВІНТОЗЕЛЬСЬКИЙ: “Чим сильніше почуття відповідальності, тим слабше прагнення влади”

Людина має в житті два покликання: одне, яке вибирає вона, друге, яке вибирає її. Палкий бютівець Микола СВІНТОЗЕЛЬСЬКИЙ (на фото) переконався в цьому, помінявши в 2006 році комфортне крісло голови правління ЗСАТ “Плодорозсадник” на відповідальну посаду голови Рівненської районної ради.

seagate жесткий диск

ноутбук fujitsu siemens

- Миколо Івановичу, почну розмову з близької Вам теми. Перш ніж стати державним чиновником, Ви й Ваші колеги виплекали сотні-сотні тисяч дерев, віддавши кожному з них тепло своїх сердець і працьовитих рук. А тому Вам, напевне, близькі слова першого американського президента Авраама Лінкольна: “Характер схожий на дерево, а репутація - на його тінь. Ми турбуємося про тінь, але насправді треба думати про дерево”.

- Ці слова зрозумілі багатьом людям, в яких слово не розходиться з ділом. Переважна частина депутатів, що представляють у Рівненській районній раді сім політичних сил, переконані, що виборці чекають від них не обіцянок, які вони давали під час виборчої кампанії, а ефективної роботи на благо людей. Як голова ради, вважаю своїм обов’язком об’єднати зусилля і діловий потенціал народних обранців на вирішення найбільш актуальних економічних і соціальних проблем району. Політичному протистоянню, на мою думку, в районній раді не місце, настав час конструктивно працювати для людей.

Пригадую слова однієї шанованої мною людини: “П’ять днів на тиждень працюймо для людей, а у вихідні - на партії”. Я радий, що народні обранці, незалежно від партійності, ретельно готують усі питання, які виносяться на сесійний розгляд, стежать за наповненням бюджету і все менше уваги приділяють політичним і кадровим інтригам. Адже чим сильніше почуття відповідальності, тим слабше прагнення влади.

- Ви задоволені роботою колег-депутатів?

- Політичний портрет районної ради вельми строкатий. З 50 депутатів 17 - представники Блоку Юлії Тимошенко, 14 - “Нашої України”, 8 - Блоку Костенка-Плюща, по три - від Партії регіонів, Блоку Литвина, СПУ та два депутати від Блоку Юрія Кармазіна. В районній раді діють чоти-ри депутатські фракції: БЮТ, “Наша Україна”, УНП та “Єдність”. Працюють шість депутатських комісій.

За неповні два роки своєї діяльності районна рада показала високу професійність, виявила вміння і наполегливість у вирішенні багатьох проблем. Рішенням сесії районної ради від 26 травня минулого року всі депутати закріплені за сільськими і селищними радами. Це дало можливість вивчати й аналізувати ситуацію на місцях, брати участь у роботі сесій сільських та селищних рад, вести прийом громадян за місцем їх проживання і більш оперативно вирішувати назрілі проблеми.

- Однак будь-яку програму неможливо реалізувати без зміцнення економіки…

- Якщо взяти промислову галузь, то за січень-жовтень поточного року обсяги промислового виробництва зросли на 24,4 відсотка порівняно з відповідним періодом минулого року. Вироблено продукції на суму близько 700 мільйонів гривень, що на 136 мільйонів більше, ніж за цей період минулого року. Найкращих показників досягли ТОВ “ОДЕК Україна”, ЗАТ “Рівненський ливарний завод”, ВАТ “Рівнесільмаш”, КП “Хлібокомбінат Рівненської райспоживспілки”.

Дещо збільшили обсяг виробництва сільськогосподарської продукції агропідприємства району. Стабільно високі результати характерні для ЗАТ “Агрокорпорація “Зоря”, господарств “Шпанівське”, “Волинь”, “Плодорозсадник”, “Євроінвестбуд” та обласної сільськогосподарської дослідної станції. По всіх категоріях сільгосппідприємств району вироблено валової продукції на 291 мільйон гривень.

Завдяки розвитку малого та середнього бізнесу успішно вирішуються питання транспортного забезпечення населених пунктів і торговельного обслуговування населення.

- Подальший розвиток району суттєво залежить від наповнення місцевих бюджетів. Розв’язання цієї проблеми важко уявити без плідної співпраці з сільськими і селищними головами…

- Я, мій заступник, працівники виконавчого апарату кілька разів на місяць спілкуємося з головами та секретарями сільських і селищних рад на колегіях, нарадах та семінарах, які проводимо спільно з райдержадміністрацією. Разом з органами виконавчої влади шукаємо нові джерела фінансування, постійно тримаємо на контролі виконання доходної частини бюджету як району, так і сільських та селищних рад.

Джерела зростання надходжень є: перш за все, слід провести грошову оцінку земель; налагодити чіткий облік орендованих площ, зокрема тих, що підприємства здають у суборенду; запровадити в практику аукціонний метод продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Крім того, варто звернути увагу на те, що в районі працюють підприємства, зареєстровані в Рівному, тож вони, відповідно, податки сплачують за місцем реєстрації, що завдає значних втрат районному бюджету.

Підсумовуючи, зазначу, що пріоритетними напрямками в роботі ради, її президії та постійних комісій завжди були, є і будуть питання підвищення ролі депутатського корпусу в забезпеченні життєдіяльності району, розвитку місцевого самоврядування, розв’язання економічних і соціальних проблем.

06.12.2007Олесь ДУБОВИК



Рівне-Ракурс №10 від 06.12.2007p. 
На головну сторінку