Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №323 від 20.12.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Будні правоохоронців

Міліція працює в посиленому режимі

Міліція працює в посиленому режимі

Незважаючи на наближення Нового року та професійне свято, правоохоронці виконують покладені на них завдання. Адже доки не буде розкрито всі злочини, зітхнути полегшено ніхто не зможе. Такої думки дотримується начальник управління Міністерства внутрішніх справ у Рівненській області, генерал-майор міліції Сергій Піддубний (на фото). І хоча результати роботи його підлеглих красномовно свідчать про здобутки, деякими моментами пан генерал не задоволений.

- Чи важким видався 2007 рік для правоохоронців області?

- У цілому, завдяки проведеній роботі на території області, нам вдалося не допустити дестабілізації оперативної обстановки, а на деяких напрямках досягти її оздоровлення та покращити основні результати оперативно-службової діяльності міліції регіону.

До органів внутрішніх справ у поточному році надійшло майже 40 тисяч заяв та повідомлень про злочини, що вчинені або готуються. Минулого року цей показник становив майже 34 тисячі, - а це свідчить про підвищення рівня довіри громадян до міліції області (для прикладу: у Житомирській області ріст такої інформації склав 4,3 відсотка, а в Івано-Франківській - знизився на 3,2 відсотка).

Поряд з цим, рівень загальної злочинності в області впродовж останніх років постійно знижується. Зокрема, з 49,9 злочинів на 10 тисяч населення в минулому році він зменшився до 45,9 - у поточному (по Україні в цілому 78,9 злочина, а, наприклад, у Волинській області - 71,1, Житомирській - 54,6).

Зменшилася майже на 27 відсотків кількість вчинених особливо тяжких злочинів (з 183-х до 134-х) та на близько 17 відсотків - тяжких (з 2 тисяч 116-ти до 1 тисячі 751-го). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року по області зменшилась кількість таких злочинів, як умисні вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, зґвалтування, крадіжки, у тому числі з квартир громадян, розбої, пограбування, шахрайство, ДТП зі смертельним наслідком, незаконне заволодіння автотранспортом.

Наведені факти вказують на те, що правоохоронці в області постійно підвищують свій професійний рівень, що дозволяє більш ефективно протидіяти злочинності.

Через це кількість нерозкритих злочинів зменшилась, у порівнянні з минулим роком, на майже 5 відсотків (з 1080 до 1029), в тому числі тяжких та особливо тяжких їх проявів - на 16 відсотків (з 625-ти до 525-ти).

З минулих років розкрито 343 загальнокримінальні злочини (2006 р. - 337). З них - одне умисне вбивство, 6 умисних тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі 2 - зі смертельними наслідками, 5 розбоїв, 22 пограбування, 16 шахрайств, 3 факти незаконного заволодіння транспортними засобами, 205 крадіжок тощо.

Розшукано 213 злочинців, які переховувались від слідства, дізнання та суду. Встановлено місцеперебування 54 безвісти зниклих громадян.

У поточному році викрито 180 фактів незаконного зберігання зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Із незаконного обігу вилучено 131-ну одиницю вогнепальної зброї, в тому числі 4 гвинтівки, 2 пістолети, 97 гладкоствольних рушниць та їх обрізів, 28 одиниць саморобної зброї, понад 2,3 тисячі набоїв різного калібру та 13,6 кг вибухівки.

Керівництвом Управління в поточному році вжито ряд організаційних та практичних заходів щодо покращення діяльності підпорядкованих підрозділів по реагуванню на звернення громадян, недопущення порушень законності, зміцнення дисципліни та удосконалення професійної майстерності працівників міліції.

- Наскільки актуальною нині лишається тісна співпраця правоохоронних органів з місцевим населенням задля профілактики та запобігання скоєнню злочинів?

- Особливо актуальними на сьогоднішній день є взаємодія органів внутрішніх справ із населенням, відродження діяльності добровільних народних дружин та інших громадських формувань, які беруть участь в охороні громадського порядку, профілактиці правопорушень.

Громадськість активно допомагає у забезпеченні правопорядку в населених пунктах області, що позитивно впливає на стан оперативної обстановки.

В поточному році членами громадських формувань проведено 700 рейдів та інших спеціальних заходів, за їх участю розкрито понад 600 злочинів, затримано за адміністративні правопорушення понад 540 осіб. Я неабияк стурбований наявним криміногенним станом у Костопільському, Дубенському, Острозькому районах, де робота правоохоронних органів бажає бути кращою. Будемо допрацьовувати.

- Які проблеми лишаються актуальними для правоохоронних органів і які є шляхи їх подолання?

- Через недосконале законодавство правоохоронці області, на жаль, не можуть ефективно протидіяти незаконному видобутку бурштину-сирцю та його подальшій реалізації, оскільки згідно зі ст. 240 КК України цей злочин відноситься до категорії нетяжких, а кримінальна відповідальність передбачена лише за незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, тоді як бурштин є дорогоцінним камінням органогенного утворення.

Втім, враховуючи актуальність цієї проблеми для нашого регіону, ми звернулися до МВС України з пропозиціями вийти з клопотанням до відповідних комітетів Верховної Ради та Кабінету Міністрів України про створення товариств артільного типу з надання їм права видобування бурштину на територіях, непридатних для проведення видобування бурштину промисловим способом. Із метою недопущення вивезення бурштину-сирцю за межі України нелегальним шляхом, створити за ініціативою органів місцевого самоврядування пункти скупки бурштину-сирцю в населення, порушити клопотання перед Верховною Радою України про внесення змін до кримінального законодавства України, ввести статтю 240 КК України, якою передбачити кримінальну відповідальність за незаконний видобуток, перевезення, зберігання, переробку та реалізацію бурштину-сирцю, а також втричі збільшити адміністративну відповідальність з даного виду правопорушень, передбачених ст. 189 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачити можливість розроблення та запровадження для населення спрощеного порядку отримання ліцензій щодо видобутку бурштину на ділянках, які не мають промислового значення.

20.12.2007Спілкувався Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 20.12.2007p. 
На головну сторінку