Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №214 від 17.11.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#За кулісами сцени

У мікрорайоні «Північний» з'явилися скінхеди

Про це повідомила команда КВН «Лопата» після того, як один з її учасників віч-на-віч зустрівся з цими загадковими істотами

Як кажуть, у кожному жарті є доля правди, а, до речі, сюжети сценічних номерів для «Лопати» її керівник Руслан Іванович Алексіюк черпає, здебільшого, з життєвих ситуацій. Ось, наприклад, тема скінхедів народилася після прикрої пригоди, котра сталася з одним із учасників їхньої команди КВН у районі льонокомбінату.

- Розпочалося з того, що одного з наших хлопців побили на льонокомбінаті, - розповідає Руслан Іванович. - При цьому, першими пожартували хулігани. Вони починають бити, а «лопатівець» каже: «Мужики, та ви що, я ж КВНщик». Вони зупинилися: «Який КВНщик?». «З «Лопати». «Ах, з «Лопати»?» - і продовжують далі бити. А коли відлупцювали, відходячи, зневажливо кидають: «Північний, Північний... Льонокомбінат!!!». Так у команди виникнув жарт, мовляв, на Північному з'явилися скінхеди, котрі ненавидять інопланетян: «Гей, мужик, дай мобілку. Що, нема мобілки? Ти ще скажи, що ти з іншої планети!»

- Кажуть, що «Лопата» дещо змінила свій стиль. Якщо це справді так, то чим зумовлено?

- По-перше, ми вже вийшли зі студентського віку. «Лопата», нагадаю, започаткувалася п'ять років тому як вузівський проект на базі МЕГУ ім. Ст. Дем'янчука. Зараз в її складі з семи учасників п'ятеро вже, як кажуть, заробляють на хліб професійною діяльністю. Зокрема, Дмитро Давидчук працює журналістом у телерадіокомпанії «Рівне 1», Олексій Ракс - аспірантом-викладачем Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. Ст. Дем'янчука, щоправда, його молодший брат Андрій - студент-випускник цього ВНЗ. Ще один «лопатівець» Тарас Перегеняк - лаборант факультету здоров'я, фізичної культури і спорту МЕГУ. Я, у свою чергу, - заступник декана юридичного факультету та завідувач художньо-мистецького відділу ВНЗ. Спочатку грали в стінах навчального закладу, а 21 жовтня відсвяткували третю річницю професійної сценічної діяльності, тобто виступів на обласному та всеукраїнському рівнях.

По-друге, зрозуміли, що слід переходити на професійні рейки, бо грати в багатьох лігах (зараз виступаємо в чотирьох) дещо виснажливо. Отож, вирішили трохи зайнятися продюсерством. Почали, якщо можна так сказати, розумніше жартувати. Раніше, програючи в деяких іграх в КВН, не могли збагнути: чому народ «рве животи», а журі виставляє низькі оцінки. Зараз доводиться писати дещо інтелектуальніші жарти. До того ж, якщо в аматорській лізі сюжети можна черпати, скажімо, з Інтернету, в професійній допускаються виключно авторські програми, котрі, до речі, самі пишемо.

- Яким видався для «Лопати» нинішній КВНівський рік?

- Сезон у нас розпочинається в Одесі, де з 5 до 10 жовтня в таборі «Молода гвардія» проходив фестиваль «Жемчужина у моря». За результатами виступів відбувалося сортування команд, тобто 20 команд відбирають на чемпіонат України, ще 20 (нижчі за класом) одержують право виступів у студентській лізі, 30 - братимуть участь у розіграшу кубка Асоціації КВН України, всі решта - вибувають. «Лопата» вже втретє брала участь у фестивалі і, зайнявши перше місце, ввійшла у вищий легіон студентської ліги України. Раніше ми вже грали в студентській лізі, навіть дійшли до фіналу, щоправда, здобули лише четверте місце.

За великим рахунком, в цьому році нам таланить: «Лопата» втретє виборола суперкубок області, перемогла в Одесі, взяла участь у відкритті в Мелітополі Запорізької ліги КВН, де отримала запрошення (поки що на КВНівському поприщі найвище досягнення команди) 25 листопада виступити у Південноукраїнській лізі КВН (це вже ліга Олександра Маслякова). До речі, щоб пробитися у найвищий КВНівський ешелон, спершу треба перемогти в нижчій лізі (в Україні - це Південноукраїнська ліга), далі необхідно пройти Рязанську лігу: якщо входиш у п'ятірку, здобуваєш право на виступ у першій лізі, а вже звідти - у вищу. Разом з тим, у Брянську на фестивалі «Шумний балаган» вибороли гран-прі, а 4-6 листопада наш колектив, який називається «Театр КВН», успішно виступив у Польщі на фестивалі «Підляська осінь».

- Як відомо, окрім творчих здобутків, нинішній рік ознаменувався заснуванням вами «Ліги КВН Рівного». Що до цього спонукало?

- Причина яка? Торік на обласному фестивалі виступила 21 команда. Відібрали 9, а більшість з решти, на жаль, завершили своє існування. Тому в цьому році «Лопата» заснувала молодіжну громадську організацію «КВН Рівного». За домовленістю з обласною асоціацією «КВН Рівненщини», спільно провели відбірковий фестиваль, за результатами якого відібрали 9 команд, а інші залишилися в юніор-лізі, перший тур якої відбудеться 30 листопада. Вчинили так, бо самі свого часу «варилися у своєму соку» і розуміємо, що не в кожної команди вистачить терпіння, щоб дорости до якогось певного мистецького рівня. Отож, вирішили підтримати молоді команди. Тут немає членських внесків, ліга бере на себе організацію змагань. Сподіваємося на плідну співпрацю зі спонсорами, Видавничим Домом «Ракурс» в тому числі.

У перспективності задуму більш, ніж переконаний. Так, ще рік тому всі говорили про занепад КВН, а зараз КВН в Україні набрав неабияких обертів. Якщо на фестиваль «Жемчужина у моря» раніше приїжджало 75-90 команд, де відбирали 70, і лише одиниці залишалися «за бортом», то в цьому році до Одеси приїхало 109 колективів. Гадаю, цей факт говорить сам за себе. А, власне, що стоїмо на правильному шляху.

17.11.2005Розмову вів Василь ГЕРУС



Рівне-Ракурс №10 від 17.11.2005p. 
На головну сторінку