Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №326 від 10.01.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Рецепти здоров’я

Хто не встиг попаритися цього року?

Лазня здавна була і є чудовим гігієнічним та лікувальним засобом. Особливо взимку приємно потішити себе і оздоровитися. Користуватися лазнею - це майже мистецтво, ціла культура, до якої треба ставитися шанобливо, дотримуючись певних правил, щоб не зашкодити собі.

Є два основні типи лазні - з вологою парою (російська) і з сухою (сауна, або фінська лазня). Дія російської лазні базується на розігріванні тіла при температурі 45-60 градусів, вологість складає 60-80 відсотків, а сауни - на інтенсивному потовиділенні при температурі 70-110 градусів, з вологістю 5-15 відсотків. Під впливом високої температури розігрівається поверхня тіла і м’язів, поліпшуються обмінні процеси, зникає втома, стимулюється серцево-судинна система, активізується кровообіг і очищаються легені. Лазня й сауна - це справжнє аеробне навантаження, як біг, їзда на велосипеді або плавання, внаслідок цього активно тренується серцевий м’яз. Саме тому більшість спортсменів після тренування залюбки її відвідують. Ще лазню можна назвати еліксиром молодості та краси, а також одним із засобів подолання зайвої ваги. Утім, лазня або сауна протипоказані, наприклад, при тяжких розладах серця, туберкульозі легенів, якщо є пухлини. Обачно треба ставитися до лазні вагітним та батькам, які хотіли б взяти з собою маленьких дітей. Обов’язково проконсультуйтесь у лікаря.

У лазні під впливом гарячого й вологого повітря людина сильно пітніє. Через високу вологість випаровування з поверхні тіла відбувається досить повільно. Саме тому в парній швидше, ніж у сухій повітряній лазні, може статися перегрівання організму. Через це перебування у парилці має бути менш тривалим, ніж у сауні. В середньому воно складає 6-7 хвилин. Залежно від самопочуття можна зробити 2-3 заходи в парну. Але загальна тривалість перебування у таких температурах не повинна перевищувати 12-18 хвилин. Перед тим, як увійти до парної, треба добре вимитися і насухо витертися махровим рушником. Обов’язково накинути на голову бавовняну хустку або тонку вовняну шапку і тримати тіло в горизонтальному положенні. У перервах між заходами слід добре відпочити, випити чаю з м’ятою, липовим цвітом, листям малини і смородини. Після всього нанесіть крем на вологу шкіру. І чоловіки - теж!

10.01.2008Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 10.01.2008p. 
На головну сторінку