Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №330 від 07.02.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На часі

Гратися чи не гратися?

Гратися чи не гратися?

Сьогодні поряд з проблемою широкого розповсюдження залів ігрових автоматів нагальною стала й інша - комп’ютерні інтернет-клуби. “Суть у тому, що так звана ігроманія виникає не тільки щодо “одноруких бандитів”, а й комп’ютерних ігор - “стрілялок”, - стверджує начальник служби у справах неповнолітніх Андрій Міщеня. Саме ця теза увінчала підсумки проведених перевірок інтернет-клубів Рівного робочою групою з представників правоохоронних органів, місцевої влади та соціальних служб.

“Всі 28 комп’ютерних залів фактично не працюють. Чотири з них вже припинили свою діяльність (у тому числі і клуб “Хакер” на Грушевського, єдиний, який працював цілодобово - авт.), - повідомила заступник начальника міського управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування Валентина КУХАРЕЦЬ. - Адже до кожного, без винятку, виставлено безліч зауважень і від нашого управління, і від санітарно-епідеміологічної станції, і від пожежників та правоохоронних органів”. Та найстрашніше те, що у більшості з них підлітки перебували, прогулюючи уроки в школі. І це фактично не контролюється адміністраторами цих інтернет-клубів. Хоча свого часу, як розповіла заступник начальника міського управління освіти Катерина СИЧИК, влада зобов’язала власників комп’ютерних залів вести реєстр неповнолітніх відвідувачів. Шкода, що їх не чув начальник кримінальної міліції у справах дітей міського відділу УМВС України Іван Прус, який проігнорував запрошення на засідання координаційної ради з питань профілактики злочинності серед неповнолітніх.

До слова, влада міста вже третій рік намагається вплинути на роботу таких закладів, але з року в рік порушення повторюються. Наприклад, власника клубу “Аркада” Дениса Сушка члени координаційної ради вже втретє викликають на “червоний килим”. А заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧУК взагалі розкритикував цей заклад, вказавши, що він працює без дозволу.

Але приємно вразило, що багато власників клубів не стоять осторонь проблеми підліткового захоплення комп’ютерними іграми. Дехто пропонував встановити спеціальні програми, які здійснюють контроль за тим, хто сидить за комп’ютером: фотографує та заносить у базу даних. Таку пропозицію Світлана Богатирчук-Кривко збирається розробити на владному рівні.

А розповіді Андрія Міщені про обурених матерів, які благають заборонити вхід своїм чадам до інтернет-клубів, викликали пропозицію зобов’язати правоохоронні органи розробити список комп’ютерних ігор з елементами насильства, які місцева влада заборонить використовувати в таких закладах. Адже законодавчо вона має на це повне право.

07.02.2008Юліана ТЕТ



Рівне-Ракурс №10 від 07.02.2008p. 
На головну сторінку