Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №330 від 07.02.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#У пахучому полоні...

“Золоті” правила ароматного світу

“Золоті” правила ароматного світу

Як правильно користуватися парфумами?

Навіть не віриться, що на створення пахощів, які ми відчуваємо, фахівці могли витратити роки. Беручи до уваги, що в розпорядженні парфумерів є тисячі есенцій, неважко зрозуміти, чому це так. Деякі духи можуть містити від 75 до 200 інгредієнтів.

Принадність духів пов’язана і з тим, що більшість із них змінює свій запах після того, як їх нанесли на шкіру.

Але чому нам подобаються саме ті, а не інші парфуми? Експерти вважають, що велику роль тут відіграє звичка: нам приємніші пахощі, які ми вже відчували колись, можливо, за якихось сприятливих обставин.

Отже, духи - це не просто пахощі, це образ - стиль, імідж і настрій. Вибір своїх пахощів настільки інтуїтивний, що, як правило, відображає наш характер і настрій. Він як би стає частиною нас самих.

1 Для всіх парфумів є одне правило - краще недопахнитись, ніж перепахнитись. Парфумами ні в якому разі не варто обливатися. Концентрація їхніх випарів у повітрі повинна мати свою межу, або вони стають неприємними. Не забувайте про оточуючих - їм ваш запах може бути не до вподоби.

2 Парфуми потрібно наносити на чисту й здорову шкіру та волосся.

3 Наносьте крапельки за вухами, у ліктьових згинах, під коліньми, також - на зап’ястя, де пульсує жилка, а ще - на пульсуючу точку біля ключиці. Втім, твердих правил не існує.

4 Швидко втрачають запахи шовк і нейлон. Проте дуже добре зберігають пахощі хутряні коміри, плюш, вовняні і трикотажні тканини. Майте це на увазі, якщо хочете, щоб вас огортала пахуча хмаринка.

5 Ніколи не пахніть волосся, руки і шию, якщо ви запрошені на обід або вечерю. У цих випадках необхідно нанести зовсім небагато парфумів на сукню.

6 Не варто змішувати різноманітні пахощі: туалетну воду, дезодорант, парфумований крем - усе має свої специфічні запахи.

7 Парфуми можуть бути “сезонними”, наприклад, “холодні” пахощі - для літа, “теплі” - для зими. Крім духів, потрібно обов’язково мати ще й туалетну воду з більш легким ароматом, нею краще користуватися вдень. Її пахощі сприймаються навіть зі спортивним стилем одягу.

8 Збираючись ввечері в гості або до театру, змийте під душем “денні” пахощі. Якщо ж такої можливості немає, туалетну воду, якою ви будете користуватися вдень, добирайте тієї ж композиції, що і вечірні парфуми.

9 Не варто користуватися парфумами з різким запахом, збираючись на вечірку, у театр, на обід, на роботу, у поїздку.

10 У дощову погоду можна користуватися міцними різкими парфумами.

11 Якщо ви йдете на дискотеку, не використовуйте парфумів із сильним і пряним запахом.

12 До білого чи просто світлого одягу пасують м’які і легкі парфуми (жасмин, троянда й ін.). З чорним кольором гармонують стримані пахощі.

13 Якщо парфуми потраплять на одяг, вони можуть, по-перше, зіпсувати його, по-друге, занадто повільно випаровуватися, і пахощі будуть надто різкими. Краще покласти сухі духи в білизну або повісити в гардеробі мішечок із ваткою, змоченою парфумами.

14 Наносити парфуми на шкіру треба обережно - це може викликати подразнення. Якщо ж наносити парфуми на сукню, то можуть лишитися плями. Тому можна пришити клаптик вовняної тканини або плюшу до внутрішньої сторони сукні й напахнити його. Під впливом теплоти і випарів тіла пахощі поширяться по всій сукні.

07.02.2008



Рівне-Ракурс №10 від 07.02.2008p. 
На головну сторінку