Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №332 від 21.02.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Звіт депутата

Олег Скороход: “Підприємництво – основа конкурентоспроможної національної економіки”

Олег Скороход: “Підприємництво – основа конкурентоспроможної національної економіки”

Рональд Рейган назвав підприємців забутими героями Америки. Оскільки Україна за рівнем економічного розвитку ще не скоро зрівняється з батьківщиною долара, то нашій владі, переконаний депутат Рівнеради від БЮТ Олег СКОРОХОД, потрібно не тільки пам’ятати про підприємців, а й постійно дбати про цивілізовані умови для розвитку їх бізнесу. Адже, як вважає депутат-бютівець, підприємництво є основою конкурентоспроможної національної економіки та підвищення добробуту громадян України.

- Пане Олеже, із семи членів постійної комісії Рівнеради з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій та підтримки підприємництва три - представники БЮТ: голова комісії Микола Захарук, Юрій Запорожець і Ви, секретар комісії. Які, на Вашу думку, пріоритети визначають економічну політику Рівнеради?

- Основою політики нашої комісії в економічній сфері є підтримка малого та середнього бізнесу, всіляке сприяння розвитку міжрегіональної співпраці, торгівлі, побутового обслуговування та громадського харчування, налагодженню взаємовигідних контактів рівненських товаровиробників з іноземними партнерами, залученню інвестицій в економіку. Депутати-бютівці взяли активну участь у розробці Стратегічного плану економічного розвитку Рівного та Програми розвитку малого підприємництва в місті на 2007-2008 роки.

Сьогодні Рівне виробляє майже третину промислової продукції області. Завдяки роботі підприємств малого і середнього бізнесу в міську скарбницю находить більше 40 відсотків від загальних надходжень. Від успішної роботи підприємств усіх форм власності залежить добробут мешканців обласного центру, облаштування наших вулиць, будинків, скверів.

- Чи впливають депутати на зростання іноземних інвестицій в економіку міста?

- У жовтні 2006 року депутати п’ятого скликання Рівнеради створили депутатську комісію з питань залучення інвесторів у будівництво об’єктів житла, соціально-культурної сфери та інженерних мереж у місті. Наша комісія також підготувала Положення про муніципальний інвестиційний фонд. Співпраця органів місцевого самоврядування з Рівненською агенцією із залучення інвестицій “Інвест-Рівне” сприяла підвищенню інвестиційної привабливості міста. Так, минулоріч іноземні інвестори вклали в Рівне, за попередніми даними, понад 20 мільйонів доларів прямих інвестицій, що з наростаючим підсумком на нинішній рік становить більше 80 мільйонів доларів. За видами економічної діяльності вони переважно надходять у галузі транспорту та зв’язку, промисловість і комунальне господарство, оптову та роздрібну торгівлю. За даними моніторингу, 90 відсотків підприємців не хочуть переносити свій бізнес в інше місто.

- Особливо після того, як Європа навчила реєструвати рівненських підприємців без черг…

- Дійсно, кілька останніх років у відділі державної реєстрації Рівненського міськвиконкому було досить людно. Такий ажіотаж був зумовлений тим, що підприємці до останнього дня затягували заміну старих свідоцтв, а потім, переймаючись тим, що не вкладуться у встановлені державою терміни, змушені були вистоювати у чергах. На початку минулого року завдяки створенню єдиного реєстраційного центру, який працює за принципом “єдиного вікна”, черги у відділі реєстрації зникли. Вплинуло на швидкість його роботи й нове програмне забезпечення, запозичене в розвинутих країнах Європи. Завдяки цьому будь-яка процедура здійснюється не за кілька днів, як раніше, а всього за декілька хвилин. Тепер заявнику не доведеться двічі або тричі приходити у відділ реєстрації.

Крім того, якщо раніше підприємець самостійно мав ходити і ставати на облік, то нині цим займаються представники відповідних державних органів - вони зобов’язані поставити заявника на облік і в триденний термін сповістити його про це. Ще однією новинкою в реєстрації є те, що з квітня минулого року Україна була підключена до єдиного державного реєстру Євросоюзу. Це відкрило перед місцевими підприємцями нові можливості для економічної співпраці із закордонними партнерами.

- З якими питаннями найчастіше звертаються до Вас виборці?

- У людей більш земні турботи, ніж у багатьох політиків: непомірні комунальні тарифи, невпинна дорожнеча продуктів, погані дороги, поламані ліфти, відсутність світла, протікаючі дахи, нескінченна черга на заміну газових колонок, сміттєзвалища у дворах тощо. Особливо турбує депутатів бюрократична тяганина в кабінетах чиновників, що стає на заваді захисту законних прав громадян, та повна недовіра людей до судів. Про параліч судової влади свідчить, наприклад, те, що з одного питання судді приймають кілька різних рішень – і всі правильні!?.

- І наостанок: коли, на Вашу думку, вітчизняний бізнес вийде з тіні?

- Тіньова економіка зникне тоді, коли бізнес припинять пресувати фіскальні структури. Коли влада бачитиме в кожному бізнесмені економічного і соціального партнера. Сьогодні депутати-бютівці всіх рівнів працюють над виконанням програми Блоку Юлії Тимошенко “Український прорив для людей, а не для політиків”. Тільки реалізувавши її основні положення, можна буде покласти край тіньовій економіці й реально поліпшити життя українського народу.

21.02.2008Розмову вів Олесь ДУБОВИК



Рівне-Ракурс №10 від 21.02.2008p. 
На головну сторінку