Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №335 від 13.03.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На часі

Рівне зранку

Рівне зранку

або Легалізація нічної зміни

Сміття - це проблема всього світу. Так каже начальник управління житлово-комунального господарства міськвиконкому Юрій Собчук. До його слів хочеться лише додати, що у Рівному ця проблема набула дійсно “світового” рівня. Близько 104 гектарів землі в області захаращено сміттєзвалищами...

Нині члени міськвиконкому знову повернулися до питання “Куди подіти усе рівненське сміття?”. І привід для цього чи не найвдаліший. Ось уже більше року ніяк не розпочнеться будівництво сміттєпереробного заводу із сортування та переробки твердих побутових відходів на території Рівненського сміттєвого полігону. Яблуком розбрату між Рівненською районною радою та дирекцією ТОВ “Рівнеекопрогрес” стала орендна ціна за 2,7 гектара землі, де повинен розташуватися завод. Про це повідомив начальник міського управління економіки Микола КИРЕЯ на останньому місьвиконкомі, що відбувся минулого вівторка.

Як зазначив Микола Кирея, “Рівнеекопрогрес” - представництво київської фірми у Рівному, яка у свій час викупила повністю заненедбаний молокозавод і де скоро з’явиться торгово-розважальний центр. Днями начальник управління має зустрітися з представником підприємства і прояснити ситуацію. У разі, якщо райрада та “Рівнеекопрогрес” не дійдуть згоди, контракт із цим підприємством розірвуть. “А кандидатів на його місце знайдеться чимало”, - з іронією сказав секретар Рівнеради Юрій ТОРГУН...

У той же день було заслухано звіт управління економіки міста за програмою “Поводження з відходами на 2006-2010 роки”. Виявляється, за 2007 рік житлово-комунальні підприємства міста ліквідували 17 стихійних звалищ сміття по вулицях Малорівненській, Млинівській, Дворецькій, Студентській, Дубенській тощо. До того ж у 2007 році був оновлений парк спецавтотранспорту для вивезення сміття на суму більше 2 мільйонів 100 тисяч гривень.

За словами Юрія Собчука, в цьому році з бюджету збільшили видатки на санітарну очистку міста, зазначивши, що ситуація зі сміттям у Рівному, порівняно з минулим роком, значно покращилась. Адже нині контроль за вивозом сміття здійснюють самі начальники ЖЕКів, а нагляд за контейнерами - двірники. “Я думаю, в найближчій перспективі - вивіз сміття вночі. Звісно, зростуть зарплати, але це будуть набагато менші затрати, ніж перевозити це все вдень...” - поділився він планами на майбутнє з кореспондентом “РР”.

А от дехто не поділяє думок пана Собчука. Варто хоча б взяти численні листи наших постійних читачів, що скаржаться на гори сміття під будинками і переповнені сміттєбаки. Обурена ситуацією в місті і голова Рівненського осередку Партії зелених Лідія СМИК. “Я вважаю, що сміття у нас як було, так і лишилося. І ці нові встановлені контейнери нічого не змінили. У нас немає загальноміської програми, у нас не штрафують за розповсюдження сміття по всьому місту. А варто! Культури рівнянам дійсно не вистачає, тому потрібно ввести жорсткі міри. До прикладу, 500 гривень штрафу...” - заявила вона. Пані Смик дивується, чому досі, коли така затримка з будівництвом сміттєпереробного заводу, міська влада не вирішує проблеми зі сміттям новим способом, який розробили рівненські професори-екологи - його консервування. І дійсно, чому?

13.03.2008Юліана ТЕТ

Факт в тему: За повідомленням інспектора центру пропаганди ГУ МНС України в Рівненській області Дмитра Мельника, минулого тижня загорілось сміття в ліфтовій шахті будинку №9 на вулиці Кн.Романа, що належить ЖКП “Промислове”. Причиною інциденту стала необережність при палінні. Особу - не встановлено. Але збитків немає.



Рівне-Ракурс №10 від 13.03.2008p. 
На головну сторінку