Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №336 від 20.03.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Освіта

Аби тест не став несподіванкою

Аби тест не став несподіванкою

Для проходження зовнішнього незалежного тестування у 2008 році зареєструвалося понад 500 тисяч українців, що свідчить про довіру українців до освітніх новацій. Бажання пройти тестування на Рівненщині виявили понад 14100 випускників загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації і випускників минулих років.

На сьогодні відомі 47 пунктів тестування, на базі яких буде проводитися зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. Про це існує спільний наказ управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського центру оцінювання якості освіти. Кількість пунктів тестування для інших предметів буде меншою, залежно від кількості зареєстрованих учасників ЗНО. Наприклад, із зарубіжної літератури, основ економіки та всесвітньої історії такий пункт тестування буде один - у Рівному.

Пропонуємо читачам відповіді на найбільш популярні запитання щодо майбутнього тестування.

Що таке зовнішнє оцінювання і незалежне тестування?

Зовнішнє оцінювання - оцінювання навчальних досягнень учнів незалежною установою. В Україні це - Український центр оцінювання якості освіти.

Незалежне тестування - інструмент зовнішнього оцінювання незалежними екзаменаторами. “Незалежні” вони тому, що не мають відношення до жодного учасника зовнішнього оцінювання.

Хто розробляє тести?

Тест - це поєднання завдань різних форм, підготовлених кількома авторами, кращими вчителями шкіл, викладачами навчальних закладів, методистами тощо, за єдиною специфікацією. З метою попередження витоку інформації про зміст завдань, прізвища авторів тестів не розголошуються.

Чи відповідають тести шкільній програмі?

Так, тому найкращий спосіб підготовки до зовнішнього оцінювання - наполегливе і систематичне навчання.

Якими є тести для зовнішнього незалежного оцінювання?

Тести для зовнішнього незалежного оцінювання - предметні, вони оцінюють знання з конкретного предмета.

Хто визначає інструкторів і незалежних екзаменаторів?

Інструкторів та екзаменаторів визначає Український центр оцінювання якості освіти серед кандидатур, запропонованих регіональними центрами оцінювання якості освіти.

Яка схема оцінювання результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2008 року?

Учасник зовнішнього оцінювання 2008 року отримає з кожного предмета тестування окремий сертифікат, в якому буде оцінка за нормалізованою шкалою 100-200 балів. Саме ця оцінка буде використовуватися приймальними комісіями вищих навчальних закладів для проведення конкурсного відбору студентів на 1-й курс. Крім того, в сертифікатах з трьох предметів тестування (українська мова і література, математика, історія України) будуть виставлені оцінки за 12-бальною критеріальною шкалою (відповідно, з предметів: українська мова, алгебра та початки аналізу, історія України). Оцінку за 12-бальною шкалою учасник тестування може використати в загальноосвітньому навчальному закладі як результат державної підсумкової атестації.

Що таке додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання?

На участь у додатковій сесії зовнішнього оцінювання мають право випускники, які зареєструвалися для участі в основній сесії зовнішнього оцінювання у визначені терміни, проте через об’єктивні причини не змогли пройти тестування та ті, що через об’єктивні причини не змогли зареєструватися у визначені терміни.

Результати тестування з української мови, алгебри, історії України за бажанням випускника зараховуються як державна підсумкова атестація.

20.03.2008Любов РОМАНЮК

“Зовнішнє незалежне оцінювання - це прорив в українській освіті, рішучий крок до європейських стандартів поведінки і життя, - вважає Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук. - Результати реєстрації засвідчили, що в українському суспільстві існує довіра зовнішньому оцінюванню як рівному доступу до вищої освіти. І це, незважаючи на проведення добре препарованого недоброзичливого шоу “українських дельфійських оракулів”, які пророкували повний провал”.



Рівне-Ракурс №10 від 20.03.2008p. 
На головну сторінку