Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №339 від 10.04.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

90-річний Червоний Хрест

90-річний Червоний Хрест

“У Смизькій школі працює педагог-організатор Хромяк Валентина Мілентіївна. Це чуйна привітна жінка, яка впродовж кількох років співпрацює з Червоним Хрестом селища Смига. Уся її діяльність педагога-волонтера спрямована на виховання в молоді доброти, співчуття, милосердя. Пані Валентина вміє доносити до юних сердець страждання самотніх стареньких та інвалідів. У школі діє волонтерський загін “Турбота”. Під керівництвом учителя діти стали для багатьох підопічних гарними помічниками. Самотня Єрликова Рита не нахвалиться своїми помічником-волентером Іриною Сабо. А для лежачого подружжя Кононюків брати Степан та Назар Пилипчуки також чи не єдина поміч: дров нарубають, покупки зроблять, сніг відкидають. Таким же добрим волонтером є і Рябошапка Ілля...

Медсестра Червоного Хреста смт Смига Кузьмич О.А”.

“Я патронажна медсестра села Верба, на своїй ділянці обслуговую 60 чоловік: самотніх пенсіонерів, інвалідів війни та дитинства. Звісно, самій мені було б надзвичайно важко проводити медичні й соціальні заходи. А тому я безмежно вдячна помічникам-волонтерам: Каліщук Юлії, Підлужній Іванні - десятикласницям ЗОШ села Верба. А ще більше їм вдячні самотні хворі люди похилого віку, малозахищені односельці. ...Крім допомоги в господарстві, дівчата цьогоріч уже зібрали членських внесків на 70 гривень.

Басистюк Н.В.”

Це уривки з численних листів, які регулярно надходять на адресу Рівненського обласного Товариства Червоного Хреста. Не залишити людину сам-на-сам з бідою: чи то тяжка хвороба, каліцтво, стихійне лихо, втрата домівки або ж розлука з рідними та близькими - саме в цьому вбачає своє гуманне призначення Червоний Хрест. Вісімнадцятого квітня червонохресна спільнота відзначатиме поважну дату - 90-річчяУкраїнського Червоного Хреста. Щоб допомогти знедоленим, з 4 квітня по 4 травня оголошений Всеукраїнський місячник Червоного Хреста.

- Метою місячника є згуртування зусиль громадян заради поліпшення умов життя малозабезпечених і знедолених, формування громадської думки на користь милосердя в дусі гуманістичних принципів червонохресного руху, - розповідає провідний спеціаліст обласного Товариства Червоного Хреста Віра Бондар (на фото). - Ми звертаємося до всіх земляків, кому не байдужі людський біль та горе за допомогою, але за допомогою дієвою та конкретною - зробити пожертви для тих, кого вік та каліцтво позбавили можливості гідно жити. Якщо ви підтримаєте доброчинну акцію, то поліпшите життя також і самотніх громадян похилого віку, і дітей-сиріт та й тих, хто постраждав у катасторофах та аваріях.

- Куди спрямовуються пожертви і кому найбільше притаманне вболівання за ближнього?

- Найперше пожертви будуть використані для поліпшення та вдосконалення патронажної служби сестер милосердя Червоного хреста, які щороку обслуговують понад 15 тисяч людей похилого віку. Допомога піде на розгортання медико-соціальних центрів, кімнат здоров’я і банків одягу, зокрема для підтримки їх матеріально-технічної бази у більш-менш пристойному вигляді. Кошти також вкрай необхідні для придбання продуктів харчування і речей першої необхідності для адресної допомоги інвалідам, хворим, пенсіонерам, багатодітним, малозабезпеченим родинам, дитячим сиротинцям та інтернатам.

- Це вельми непросто в наших умовах - збирати кошти. У вас мають бути цілі програми. Хто ж їх втілює у життя?

- Так, в обласній організації розроблено 17 гуманітарних програм. Волонтером може бути кожен, хто має чуйне серце. Але найбільше тішить, що повсюдно залучається молодь, яка це робить щиро. Не забуваємо ми також про тих, хто зазнав наслідків Чорнобильської катастрофи, стихійного лиха та катастроф, хворих на туберкульоз та й про розвиток донорського руху дбаємо. З власного досвіду скажу, що найбільші пожертви надходять від людей зовсім не багатих. У звичайних людей співчуття до знедолених значно більше. А в наших скоробагатьків, на жаль, геть не та свідомість, що в багатих людей на Заході. Там за честь вважається допомогти немічним, тим, хто в біді чи горі. Думається, що й наше суспільство незабаром доросте до відчуття справжніх людських цінностей - милосердя, турботи й співчуття. Лишень аби швидше... Час від часу підприємства та комерційні фірми допомагають у грошовій та натуральній формі. На щастя, і влада останніми роками не стоїть осторонь. Розпорядження голови облдержадміністрації спонукає райдержадміністрації консолідувати громадськість задля поліпшення умов життя найвразливіших верств населення. Основною ж метою Товариства Червоного Хреста є просвітницька робота серед населення.

Головним у діяльності міського Товариства Червоного Хреста є робота патронажної служби, яка функціонує 46 років. Сімнадцять медичних сестер надають допомогу 1594 самотнім громадянам похилого віку, інвалідам та учасникам війни. Майже 300 з них обмежені в пересуванні або прикуті до ліжка. Загалом же міська організація працює над виконанням 10 гуманітарних програм.

Обласний Червоний Хрест уперше провів місячник благочинної акції свого імені у 2001 році. За ці роки зібрано грошей, продуктів харчування, одягу, взуття тощо на суму 700 тисяч гривень. Матеріальну допомогу отримали 38151 самотніх громадян похилого віку, багатодітних сімей, сиріт та інших категорій найменш соціально захищених верств.

10.04.2008Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 10.04.2008p. 
На головну сторінку